אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד: פגישות עובדי מנגו עם ההסתדרות העובדים הלאומית - מחוץ לחנויות צילום: צביקה טישלר

ביה"ד: פגישות עובדי מנגו עם ההסתדרות העובדים הלאומית - מחוץ לחנויות

הנהלת החברה טענה בדיון כי עובדי ההסתדרות משקרים לעובדי מנגו ולא מוסרים להם שיצטרכו לשלם מאות שקלים בשנה להסתדרות מכיסם הפרטי

05.12.2017, 11:14 | אורנה יפת

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב אסר על קיום פגישות בתוך סניפי מנגו, למרות בקשת ההסתדרות העובדים הלאומית.

קראו עוד בכלכליסט

בדיון שהתקיים הבוקר (ג') בפני השופטת שרון אלקיים, הגיעו הצדדים להסכמה כי ממחר (ד') ועד ה-13.12 (למעט בימים 8 ו-9 בדצמבר), נציג מוסמך מטעם ההסתדרות יהיה רשאי להיכנס לחנות בין השעות 13.30 ל-16.00 בלבד, יודיע כי הוא נציג ההסתדרות למנהלת או אחראית המשמרת וכי בכוונתו לפנות לכל עובד באופן נפרד לצורך הצטרפות להסתדרות. המנהלת תתיר לעובד לצאת מהחנות לצורך שיחה עם נציג ההסתדרות. 

סניף של מנגו (ארכיון), צילום: אריאל בשור סניף של מנגו (ארכיון) | צילום: אריאל בשור סניף של מנגו (ארכיון), צילום: אריאל בשור

במהלך הדיון, בו נכח הראל ויזל מנכ"ל קבוצת פוקס, שיוצגה בידי עורכי הדין נחום פינברג וירון קרמר, טענה הנהלת החברה כי עובדי ההסתדרות משקרים לעובדי מנגו ולא מוסרים להם שיצטרכו לשלם מאות שקלים בשנה להסתדרות מכיסם הפרטי. כמו כן טענו מנהלים בקבוצת פוקס כי אין מדובר בועד עובדי מנגו אלא זה יוזמה של ההסתדרות.

הבוקר הגישה פוקס את תגובתה לפניית הסתדרות העובדים הלאומית, לבית הדין, בתגובה לבקשת ההסתדרות לקיים דיון בסכסוך קיבוצי על מה שהם מכנים נסיונות לפגוע בהתארגנות שלהם. החברה טענה כי לאחר שבמשך שבועות ארוכים מנסה הסתדרות העובדים הלאומית לשכנע את עובדי מנגו בכל דרך, להצטרף לשורותיה, ולא מצליחה, ולאחר שנציגים מטעם ההסתדרות פקדו עשרות חנויות והפריעו לעבודה הסדירה, שלחו הודעות סמסים רבות, ועשו פעילות אינטנסיבית בפייסבוק והתקשרו ללא הפסקה לעובדים, הבינה הסתדרות העובדים הלאומית, לטענת פוקס, כי הגיעה העת לייצר משבר מדומה ועימות מול מול קבוצת פוקס, "משבר, אשר הגם שאין לו כל אחיזה במציאות, יזכה לסיקור תקשורתי ובדרך זו לנסות ולסייע לה לעורר את מהלך ההתארגנות". 

הראל ויזל, בעלי קבוצת פוקס, צילום: עמית שעל הראל ויזל, בעלי קבוצת פוקס | צילום: עמית שעל הראל ויזל, בעלי קבוצת פוקס, צילום: עמית שעל

קבוצת האופנה טוענת כי לא מוכר לה גוף שקרוי 'ועד הפעולה מנגו ישראל, ולחברה לא ידוע מי הם חברי ועד הפעולה הקיים לכאורה. עוד מדגישה פוקס כי באופן חריג אין בין המצהירים לתמיכה בבקשה, אף עובד שהוא עובד החברה.

לטענתה של החברה מדובר בהתנהלות מקוממת והיא לא עשתה שום צעד כדי להשפיע על העובדים או להתערב במהלך שיזמה הסתדרות העובדים הלאומית ואף הנחתה את המנהלים שלא להתערב במהלך. "כל מנהלי החנויות של המשיבה הונחו לפעול בהתאם להוראות הדין, תוך דגש על האיסור להתערב בהתארגנות", מציינת החברה בתשובתה לבית המשפט.

מנגו ביקשה מבית המשפט להוציא צו מניעה זמני וקבוע המורה להסתדרות העובדים הלאומית ולנציגיה להימנע מלהיכנס לחנויות מנגו לצורך ביצוע פעולות התאגדות עובדים וכן לצורך שיחות עם עובדים, פעולות שכנוע, החתמה על טופסי הצטרפות או כל פעולה אחרת. ומבקשת שלא להענות לסעדים מצד ההסתדרות הלאומית.

מאידך, טענה ב"כ ההסתדרות בדיון כי ההסתדרות נמצאת עם מסת הצטרפות משמעותית ואמרה כי במקרים אחרים שביקשה הסתדרות לאגד את העובדים ניתנה לנציגי ארגון העובדים להיכנס ולהחתים את העובדים.

ההסתדרות ביקשה מבית הדין לחייב את פוקס להעביר לה את מספר העובדים הקיימים במנגו, אך השופטת סירבה לבקשה ושלחה את ההסתדרות "לעשות את העבודה" בעצמה. 

עוה"ד בטי מצר לוי ורוית קרן, ממשרד עו"ד בטי מצר לוי ועו״ד רן קונפינו, מנהל המחלקה המשפטית של ההסתדרות הלאומית, מייצגים את העובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות