אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אין כמוהם: מקומות ייחודיים שלא דומים לשום מקום אחר צילום: שאטרסטוק

אין כמוהם: מקומות ייחודיים שלא דומים לשום מקום אחר

בהר שהכי קרוב לחלל כבר הייתם? או במקום הכי רטוב בכדור הארץ? או שאולי בא לכם לקפוץ ליישוב הקר בעולם? קבלו כמה מקומות שאין דומה להם

21.12.2017, 11:32 | מערכת כלכליסט
צילום: שאטרסטוק
1.

היישוב הקר בעולם: אוימיאקון (Oymyakon), רוסיה. זהו המקום הקר בעולם שבו חיים בני אדם. ב-1924 נרשמה טמפרטורה של מינוס 36 מעלות צלסיוס. ביישוב ישנה אוכלוסייה בת כ-500 נפשות. הטמפרטורה הממוצעת בחורף מגיעה למינוס 14 מעלות צלסיוס. האדמה קפואה תמיד. יש מלון אחד בעיר ועיסוקי הפנאי העיקריים למקומיים הם סקי, הוקי קרח ודיג קרח.

2.הרכס התלול בעולם: הר ת'ור, נונאבוט, קנדה. בגובה של 1,674.876 מטרים מתנשאת הפסגה התלולה בעולם. ההר המפורסם ביותר בקנדה עשוי מסלע גרניט והמתלול שלו הוא בזווית ממוצעת של 105 מעלות. חרף העובדה שההר עומד במקום מרוחק, הוא יעד מבוקש בקרב מטפסי ההרים. אלו שאינם חובבי טיפוס יוכלו לעשות קמפינג בלבד באתר.
צילום: שאטרסטוק
3.המקום המבודד בעולם: טריסטאן דה קונה, הממלכה המאוחדת. למי שחפץ לעזוב את הכול ולהתנתק מכל מה שקשור לחיי היום-יום, אי מרוחק זה הוא המקום הרחוק ביותר מהיבשת הקרובה ביותר – יבשת אפריקה נמצאת במרחק של יותר מ-2,816. אוכלוסיית האי מונה פחות מ-300 תושבים והגישה אליו היא רק דרך הים.
צילום: שאטרסטוק
4.היבשת הקרה בעולם: אנטרקטיקה. היבשת החמישית בגודלה בעולם היא בית ל-1,000-4,000 בני אדם. היא גם היבשת הקרה והיבשה על פני האדמה. הגישה אליה היא באמצעות שוברות קרח אולם הביקור כדאי הודות לנוף עוצר הנשימה. יש לבקר רק עם מדריך מוסמך בשל התנאים הקשים.
צילום: שאטרסטוק
5.המקום הרטוב בעולם: מוסינראם, הודו. העיר ההודית "זוכה" ליותר מ-11 מטרים גשם מידי שנה. היא זכתה לתואר "העיר הרטובה בעולם" בספר השיאים של גינס. המקום בעל אקלים סוב-טרופי ועתיר גשמי מונסון, מה שהופך את העיר למקום שלא קל להתגורר בו אולם גם לאתר תיירות מרתק.
צילום: שאטרסטוק
6.המפל הגבוה בעולם: מפלי אנג'לס, ונצואלה. למרות מיקומם המרוחק של מפלים אלו, הנמצאים בלב הג'ונגל, הם אחד מאתרי התיירות המבוקשים ביותר בוונצואלה. גובהם של המפלים הוא כ-980 מטרים
צילום: שאטרסטוק
7.המים הבוגדניים ביותר בעולם: גנסבאאי, דרום אפריקה. מאז 1995 צלילת כלובים לצפייה בכריש העמלץ הלבן הקטלני היא האטרקציה התיירותית המובילה בגנסבאיי, ביתה של הקהילה הגדולה ביותר של כרישים אלו. התקפות מכרישים אלו נדירות אולם אלו הרוצים להימנע מהסיכון, יכולים לצפות בלווייתנים במקום זאת, מחופו הלבן של "פירליביץ'".
צילום: שאטרסטוק
8.המקום היבש בעולם: מדבר אטקאמה, צ'ילה. על פי נאס"א יש במדבר זה אדמה הדומה לאדמתו של מאדים. למעשה המקום משמש לא פעם לצילום סצנות סרטים, המתרחשות על מאדים. מאוקטובר 1903 ועד לינואר 1918 לא ירדה אף טיפה אחת של גשם במקום – התקופה נטולת הגשם הארוכה ביותר שנרשמה אי פעם. אוכלוסיית המקום דלה ויש בו קומץ בתי מלון.
צילום: שאטרסטוק
9.המקום הכי קרוב לחלל החיצון: הר צ'ימבורזו, אקוודור. רובנו לא נבקר בחלל החיצון במהלך חיינו. אולם כמה מאתנו יוכלו להתקרב לחלל עד כמה שניתן מעל גבי כדור הארץ. הר געש רדום זה אינו הגבוה בעולם – אוורסט הוא השיאן – אולם בשל מיקומו הוא המקום המרוחק ביותר מלב כדור הארץ ועל כן הקרוב ביותר לחלל החיצון. הא מכוסה קרחונים אולם יש בו מספר מסלולים למטיילים.
צילום: שאטרסטוק
10.המקום החם בעולם: מדבר לוט, איראן. הטמפרטורות פה יכולות להגיע אף ל-70 מעלות צלסיוס. על פי אגדה מקומית, פירוש שמו של המקום הוא "חיטה קלויה" בפרסית. זהו מקום שמאד קשה לשרוד בו ומבקרים בו רק הרפתקנים המוכנים לעמוד באתגר ההישרדות בחום הקשה מנשוא.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות