אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תמונות פגיעה בבעלי חיים? אינסטגרם שמה קץ לזוועה צילום: dailymail

תמונות פגיעה בבעלי חיים? אינסטגרם שמה קץ לזוועה

הרשת החברתית מתחילה למיין ולסנן תכנים שמציגים נזק לחיות או לסביבה - ואף חוסמת תגיות הנוגעות לפגיעה בטבע. זהו צעד שנועד לשפר את הדימוי שלה ושל פייסבוק, על רקע הדרישה מהן לקחת אחריות על מה שמתפרסם בפידים

05.12.2017, 16:10 | קרן-אור גרינברג
אינסטגרם שולחת מסר כנגד התעללות בבעלי חיים ובעד הגנה על הטבע. כל מי שיחפש מילות מפתח המשויכות לפעילויות כאלו, ייחסם עם מסך אזהרה, בו נכתב: "התעללות בבעלי חיים ומכירה של חיות בסכנת הכחדה או חלקיהן אינה מאושרת באינסטגרם. אתם מחפשים תגית שעשוי להיות מקושר לפוסטים שמעודדים התנהגות פוגענית לחיות או לסביבה".

קראו עוד בכלכליסט

החברה מקווה שהתחושה כי יש מי שעוקב אחר תוצאות החיפוש בתחומים הללו יצור שינוי, ואולי ירתיע את המחפשים. "ההגנה על עולם הטבע חשובה לנו ולקהילה הגלובלית שלנו", נכתב בהודעה מטעם החברה. "עיזרו לנו להימנע מניצול בעלי חיים ודווחו על תמונות וסרטונים שעשויים להפר את כללי הקהילה".

תמונות שכאלה ייאסרו להצגה בשירות, צילום:  dailymail תמונות שכאלה ייאסרו להצגה בשירות | צילום: dailymail תמונות שכאלה ייאסרו להצגה בשירות, צילום:  dailymail

מדובר בצעד נוסף במדיניות שמובילה אינסטגרם במטרה לנקות את הפלטפורמה מתוכן פוגעני. ביוני השיקה חוסם הערות פוגעניות באנגלית (שצפוי לפעול בשפות נוספות) ובספטמבר הוצג כלי בקרת תגובות שמאפשר לבחור מי יכול להגיב על הפוסטים ולחסום מגיבים.

אינסטגרם פועלת באופן אקטיבי לשינוי השיח ברשת כנגד הערות פוגעניות, עם קמפיינים כמו #KindComments. פייסבוק, בעלת החברה, מנהלת קרב תדמיתי מול משתמשיה והרגולטורים בניסיונות חוזרים להתמודד עם תכנים אלימים ופוגעניים למיניהם. מצופה מהחברה לא לשלוט בטיב התכנים, אלא גם לשמור על השיח שעולה מהם והשפעתו על הציבור.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות