אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש החליט: לא יפתחו הליכים פליליים נגד אורי יוגב צילום: אוראל כהן

היועמ"ש החליט: לא יפתחו הליכים פליליים נגד אורי יוגב

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סגר את הבדיקה בעניינו של מנהל רשות החברות לשעבר, זאת לאחר שלא נמצא כל מקום להליך פלילי. הבדיקה נפתחה בעקבות חשש למעשים פליליים מצדו של יוגב וחשש להתנהלות לא תקינה מצדו בשורה של נושאים

05.12.2017, 19:25 | עמרי מילמן
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סגר את הבדיקה בעניינו של מנהל רשות החברות לשעבר אורי יוגב, כאשר לא נמצא כל מקום להליך פלילי. הבדיקה נפתחה בעקבות פנייה של מבקר המדינה יוסף שפירא במרץ 2016 בה העלה בפניו חשש למעשים פליליים מצדו של יוגב וחשש להתנהלות לא תקינה מצדו בשורה של נושאים.

החשש הפלילי עלה במסגרת בדיקה בנוגע להתנהלות יוגב בביקורות שערך בחברת מקורות ומקורות ייזום. "תוך כדי ביצוע מטלות ביקורת בחברת מקורות, מקורות ייזום עולה חשש למעשים פליליים", נכתב במכתב ששלח המבקר וכן נכתב כי עלה חשש דומה, "בבדיקת מינוי רואי חשבון בחברות ממשלתיות". עוד נכתב כי, "בעקבות פניות ומידע נוסף עולים עניינים שמעלים חשש לכאורה לביצוע עבירות פליליות - רישום כוזב במסמכי תאגיד, איומים, והתערבות בהליכי מכרז".

מנהל רשות החברות לשעבר אורי יוגב, צילום: אוראל כהן מנהל רשות החברות לשעבר אורי יוגב | צילום: אוראל כהן מנהל רשות החברות לשעבר אורי יוגב, צילום: אוראל כהן

המבקר ביקש מהיועץ המשפטי לבחון גם מידע הנוגע לליקויים חמורים לכאורה במינוי ובקבלת החלטות בנוגע לרואי חשבון מבקרים בחברות הממשלתיות. זאת בעקבות מידע שהגיע למבקר המדינה בנוגע לניגודי עניינים לכאורה המתקיימים גם בין חברי הוועדה לחברות רואי החשבון שקיבלו עבודה בחברות הממשלתיות. כך למשל מספר חברות רואי חשבון גדולות ומשפיעות חזרו וזכו בטיפול בחברות ממשלתיות ו"למעשה נגסו בחלקים גדולים של ״העוגה", בעוד שאחרות לא קיבלו.

המבקר ביקש מהיועץ המשפטי לבחן גם את סוגיית הפרטת תעש, בטענה שפעל בניגוד עניינים כאשר העסיק חברה להערכת שווי תעש שאחד משותפיה ביצע הערכות שווי בעבר עבור חברה פרטית שהייתה בבעלותו של יוגב. כאמור היועץ המשפטי החליט כי אין מקום לפתוח בהליכים פליליים בסופו של דבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות