אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות: המשטרה עצרה לחקירה ראש מועצה מכהן צילום: אלכס קולומויסקי

פרשת השחיתות: המשטרה עצרה לחקירה ראש מועצה מכהן

נמשכת חקירתו השנייה, תחת אזהרה, של ח"כ דוד ביטן, החשוד בביצוע עבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון; מעצרו של אחד הקבלנים הוארך בשבוע

06.12.2017, 15:51 | זוהר שחר לוי

המשטרה עצרה היום (ד') לחקירה 2 חשודים נוספים במעורבות בתיק 1803, בהם ראש מועצה מכהן. בתוך כך נמשכת חקירתו השנייה, תחת אזהרה, של ח"כ דוד ביטן, שהחלה הבוקר במשרדי להב 433; ביטן חשוד בביצוע עבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה עם "כלכליסט" אמר בא כוחו של ביטן, עו"ד אפרים דמרי, כי ביטן משתף פעולה עם החוקרים ומשיב לכל השאלות. "מה שהתחיל בקול תרועה רמה יסתיים בקול ענות חלושה", אמר.

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ד') את מעצרו של אחד הקבלנים שנעצר בתחילת השבוע במסגרת תיק 1803. הקבלן חשוד במתן שוחד במסגרת פרויקט נדל"ני בשכונת פלורנטין. הכסף לפי החשד הועבר דרך מקורבו של ח"כ דוד ביטן, משה יוסף, העצור גם הוא בפרשה. במשטרה בודקים כעת לאן הועבר הכסף. מעצרו של הקבלן הוארך ב-7 ימים. בשלב הזה עדיין קיים צו איסור פרסום על שמו ועל פרטיו. הקבלן מיוצג על ידי עוה"ד ארז הראל והילה שמעון ממשרד גורניצקי ושות'.

אתמול הותר לפרסם כי בימים האחרונים נחקרו במשרדי להב 433 הקבלן צבי צרפתי והמשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי, וכן בעל קבוצת הכדורגל הכח רמת עמידר גל יוסף, בחשד למעורבות בפרשת השחיתות של תיק 1803. אתמול נעצרו 5 חשודים נוספים, שניים ממשפחת הפשע ג'רושי, עוזרו ונהגו של ח"כ ביטן ובכיר בחברה הכלכלית בראשון לציון.

 גלעדי, דמות ותיקה ומוכרת בתל אביב וחבר קרוב של ביטן נחקר שלשום במשך שעות ספורות בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, ובסופן נשלח למעצר בית. על פי החשד, ח"כ ביטן הפנה אליו אנשים על מנת שיסייע להם מול עיריית תל אביב. במשטרה חושדים כי ביטן גבה על הסיוע הזה כספים. לגרסת גלעדי הוא אכן קיבל פנייה מביטן ואכן הפנה לגורמים הרלוונטיים בעירייה, אולם לדבריו הוא לא ידע שביטן גבה, אם גבה, כספים עבור אותן הפניות.

סנגורו של גלעדי, עו"ד אריה שרעבי, מסר: "לא דבק רבב בהתנהגותו של ארנון בכל מערכת יחסיו עם ביטן". בעמוד הפייסבוק שלו כתב גלעדי: "נתבקשתי למסור את גרסתי ועשיתי זאת באופן מלא ובתיאום עם המשטרה. מעולם לא הסתרתי את ידידותי רבת השנים עם ח"כ דוד ביטן. בחרתי בשליחות ציבורית בעיר ת"א־יפו ובליכוד כמשימת חיי וכך אמשיך גם בשנים הבאות".

תפירה של מכרזים

חוקרי המשטרה מנסים להבין את הקשרים הסבוכים בין כל הגורמים בפרשה הממשיכה להסתעף. אתמול הותר לפרסום כי איש העסקים משה יוסף, חברו הקרוב של ביטן, חשוד כי סייע לו בתפירת מכרז למשפחת ג'רושי. ביטן שצבר חובות לשוק האפור נעזר במשפחת ג'רושי שהסכימה לסייע לו במחיקת החובות בתמורה לקבלת מכרז יוקרתי למתחם האלף, אזור מבוקש בצדה המערבי של ראשון לציון. לפי החשד, נעזר ביטן בחברו יוסף, כך שבנו יתמודד במכרז מבלי לדווח כמובן על השותף הסמוי.

אולם חוקרי המשטרה חושדים כי הסיוע של יוסף המשיך מעבר לכך ונקשר למשנה לעיריית תל אביב ארנון גלעדי. כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", במשטרה בוחנים קשר לפרויקט נדל"ן בשכונת פלורנטין בתל אביב. אחד החשדות הוא כי בתמורה לקידומו של פרויקט זה שולם שוחד על ידי הקבלן ובודקים האם ניתן לגלעדי והאם בהמשך עבר לח"כ ביטן באמצעות משה יוסף. סנגורו של גלעדי, עו"ד שרעבי ציין בשיחה עם "כלכליסט" כי "אין יסוד לאמירה לפיה גלעדי לקח שוחד כלשהו".

עורכי הדין גיל דחוח וגלית רוטנברג המייצגים את משה יוסף מסרו בתגובה: "אנו מבינים את העניין הרב בחקירה במרשנו שנובע מקרבתו האישית לדוד ביטן ומהניסיון להגיע באמצעותו לביטן ולאישי ציבור נוספים. מרשנו מוסר תשובות מלאות לחוקריו".

גם העוזר חשוד

אתמול הותר לפרסום שמו של חשוד נוסף בפרשה, קבלן בשם בני עוזיאל. מעצרו הוארך ב־8 ימים. במשטרה חושדים כי עוזיאל שילם שוחד כדי לזכות במכרז על קרקע במתחם האלף. השוחד, כך לפי החשד, הועבר ככל הנראה לביטן דרך חברו משה יוסף. עו"ד קובי גולדמן ממשרד גולדמן ושות', המייצג את עוזיאל מסר: "בני עוזיאל משתף פעולה עם החקירה ועונה לכל השאלות. סברתי ואני עדיין סבור כי אין כל עילה להותירו במעצר".

בית משפט השלום האריך ביומיים את מעצרו של שאול הכנעני, נהגו ועוזרו הפרלמנטרי של ח"כ דוד ביטן. הכנעני נעצר הבוקר במסגרת תיק 1803 והוא חשוד בסיוע ללקיחת שוחד.

עו"ד דורון נוי ותמיר סננס ממשרד נוי-סננס-שפרלינג-חצרוני המייצגים את גל יוסף מסרו: "חקירתו של גל יוסף התמקדה בקשריו לח"כ ביטן לפני כעשור. אין בסיס לחשד כי התבצעה עבירה פלילית כלשהי ונראה שבכך גם השתכנעה היחידה החוקרת אשר החליטה לשחררו מייד בסיום חקירתו ללא כל תנאי מגביל על חירותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות