אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הדין הארצי לעבודה: פיטורי עובדי מפעל נגב קרמיקה בירוחם יידחו בחודשיים וחצי צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

בית הדין הארצי לעבודה: פיטורי עובדי מפעל נגב קרמיקה בירוחם יידחו בחודשיים וחצי

בהתאם לסיכום בין הנהלת נגב קרמיקה והעובדים ייעשה מאמץ לאתר רוכש למפעל עד חודש מרץ, ורק אם לא יאותר רוכש הם יפוטרו. אם המפעל יימכר קודם לכן, יינתן לעובדים בונוס

05.12.2017, 22:37 | שירות כלכליסט ומאיר אורבך

בית הדין הארצי לעבודה זרק לעובדי מפעל נגב קרמיקה בירוחם חבל הצלה זמני בתיווך ההסתדרות. לפני זמן קצר הושג סיכום בין העובדים להנהלת המפעל, שלפיו פיטורי העובדים יידחו בחודשיים וחצי, וזאת במטרה לנסות לאתר למפעל רוכש בחלון זמנים זה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הסיכום שהושג בין הצדדי, במהלך הדיון בערעור שהגישה ההסתדרות על החלטת בית הדין האזורי בבאר שבע לאשר את סגירת המפעל, הסכימו הצדדים כי ככל שלא יימצא למפעל רוכש עד מועד זה - תסתיים העסקת העובדים.

משרדי נגב קרמיקה בראשון לציון, צילום: אוראל כהן משרדי נגב קרמיקה בראשון לציון | צילום: אוראל כהן משרדי נגב קרמיקה בראשון לציון, צילום: אוראל כהן

במסגרת ההסכם, שקיבל את אישור בית הדין, ככל שהמפעל יימכר עד ל-1 בינואר 2018 יינתן לעובדים בונוס מכירה של 3 מיליון שקל. ככל שהמפעל יימכר לפני 1 בפברואר 2018 יינתן לעובדים בונוס מכירה של 2 מיליון שקל.

נכון להיום, עתידו של המפעל לוט בערפל. המועמד היחיד, שהביע נכונות לרכוש את המפעל, הוא שמואל דונרשטיין, בעל השליטה ברב בריח, אשר הציע לרכוש את מפעל נגב ללא חובות או התחייבויות כלשהן.

יצוין, כי על פי הסיכום שהושג בין הנהלת נגב לעובדים בתיווך יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, המפעל יישאר סגור, אך העובדים ימשיכו לקבל את שכרם עד סוף פברואר.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, צילום: יובל חן יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן | צילום: יובל חן יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, צילום: יובל חן

העובדים יוצגו בהליך על ידי עורכי הדין איריס ורדי, אלעד מורג ויערה צישינסקי מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי.

מהנהלת נגב קרמיקה נמסר בתגובה כי "לאורך כל התהליך ראינו את טובת העובדים לנגד עינינו וניהלנו הליכים בתום לב למכירת המפעל בירוחם מול רוכשים אפשריים. על מנת למצות את התהליך, בצעד נדיב הסכמנו לשלם שכר לתקופה נוספת וזאת בתקווה שיימצא רוכש שייקח על עצמו את המשך העסקת העובדים. יחסי העבודה בין נגב לעובדים יסתיימו ב-28 בפברואר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות