אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שובר שיאים: ברצלונה תשלם למסי כ-50 מיליון יורו בשנה צילום: איי אף פי

שובר שיאים: ברצלונה תשלם למסי כ-50 מיליון יורו בשנה

לפי דיווחים מספרד, ברצלונה השוותה את הצעתה של מנצ'סטר לליאו מסי ובעקבות כך עקף הכוכב את ניימאר ורונלדו והפך לשחקן המרוויח ביותר בעולם

06.12.2017, 13:47 | שירות כלכליסט
לפי הדיווחים בספרד, מנצ'סטר סיטי הגישה הצעה לליאו מסי, שכללה בונוס חתימה של 100 מיליון יורו ועוד משכורת שנתית בגובה 50 מיליון יורו. ההצעה היתה סופית והועברה ישירות מהבעלים של הקבוצה האנגלית השייח' מנסור מבלי לעבור דרך סוכן או מתווך. נשיא ברצלונה ג'וזפ מריה ברתומיאו לא קיבל הצעות נוספות על מסי, שכן סיטי הייתה היחידה שהציעה סכום גבוה מספיק, וההצעה הזו של סיטי היא שקבעה את הטון במו"מ על חידוש החוזה של מסי בקאמפ נואו.

קראו עוד בכלכליסט

"שילמנו המון", הודו בקבוצה בעת חידוש החוזה, אך זו פשוט לא היתה עסקה שהם היו יכולים להרשות לעצמם לפספס "שילמנו המון", הודו בקבוצה בעת חידוש החוזה, אך זו פשוט לא היתה עסקה שהם היו יכולים להרשות לעצמם לפספס "שילמנו המון", הודו בקבוצה בעת חידוש החוזה, אך זו פשוט לא היתה עסקה שהם היו יכולים להרשות לעצמם לפספס

בסיטי ידעו שזו ההזדמנות היחידה שלהם להשיג את הכוכב הארגנטינאי, עד כדי כך שמערכת היחסים בין פפ גוארדיולה ומסי אפילו לא נלקחה בחשבון. שייח מנסור היה נחוש להשיג את מסי. ההצעה הייתה כל כך גבוהה שאף שבברצלונה ידעו שמסי מעוניין להישאר, הם הרגישו שעליהם להציע סכום דומה.

לפי הדיווחים בחלק מהעיתונים הספרדים, בעקבות זאת עקף מסי את ניימאר וכריסטיאנו רונלדו והפך לשחקן המרוויח ביותר בעולם. ניימאר השתלט על הפסגה ביולי, במעבר המתוקשר שלו מברצלונה לפריז סן ז'רמן. אולם פרטי החוזה של מסי נחשפו באותו הזמן, זמן קצר לאחר החתונה שלו, והוא כבש מחדש את הפסגה. המו"מ כלל שלושה חוזים: אחד לעמותת הצדקה של מסי, אחד עבור זכויות הדימוי שלו ואחד שכלל את שכר הבסיס שהבטיח הכנסה של 50 מיליון יורו בשנה עד 2021.

ברצלונה הודיעה על הארכת החוזה ביולי באמצעות חשבון הטוויטר שלה, במהלך נחפז. עם זאת, בשלב זה מסי עוד לא חתם על החוזה, אך אביו היה בין הנציגים שהשתתפו בדיונים, והעלה את השכר שלו ל-30 מיליון יורו, כולל סעיף שחרור של 300 מיליון יורו. זמן קצר לאחר מכן, עזב ניימאר לפריז סן ז'רמן בסכום שיא, וטרף מחדש את הקלפים. פירוש הדבר היה שההסכם הראשוני עליו חתם אביו של מסי נזרק לפח. הוא שייך למוזיאון בקאמפ נואו.

כעת ברתומיאו מנסה להוריד את עלות השכר היקרה במועדון. זאת בעוד שההכנסות הן הגבוהות ביותר אי פעם, הודות ל-222 מיליון יורו שקיבלו מעסקת ניימאר. אולם, חידוש החוזה של מסי פירושו שהעלות השנתית של השחקן לקבוצה שווה לעלות המשותפת של מסי, סוארס וניימאר (MSN) בעת החתמתו של סוארס ב-2014.

"שילמנו המון", הודו בקבוצה בעת חידוש החוזה של החלוץ, אך זו פשוט לא הייתה עסקה שהם היו יכולים להרשות לעצמם לפספס. החוזה הראשוני לא כלל את כל הערבויות המשפטיות, וזו הייתה טעות לפרסם אותו. עם זאת, בסופו של דבר ברתומיאו נחל הצלחה בהחתמתו מחדש של הכוכב.

לפי הדיווחים, מסי לא התכוון לעזוב את המועדון. בינתיים הוא ממשיך לשבור שיאים חדשים ושולט בכל הנעשה בברצלונה.

על פי העיתון אל מונדו היוצא בקטלוניה, המשכורת של מסי תעמוד על 70 מיליון יורו בשנה, כך שהרווח הנקי יסתכם ב-35 מיליון יורו בעונה עד 2021. פירוש הדבר שמסי ירוויח יותר מיריבו כריסטיאנו רונאלדו, שלפי ההערכות מרוויח 21 מיליון יורו בשנה בשכר, לא כולל זכויות דימוי, מרצ'נדייז והכנסות נוספות.

עד ההכרזה הרשמית על הארכת החוזה של מסי ב-25 בנובמבר, היו חששות שגם מסי יבחר לעזוב את ברצלונה, במיוחד בשל הצעה שהגיעה ממנצ'סטר סיטי. באל מונדו דיווחו כי ברצלונה תשלם למסי משכורת של 50 מיליון יורו ועוד 20 מיליון יורו בשנה כבונוס.

החוזה הקודם של מסי היה אמור להסתיים בסוף העונה הנוכחית, אך מכיוון שהמועדון מדורג בראש טבלת הלה ליגה והעפיל בלי בעיות לשמינית גמר ליגת האלופות, היה חשוב במיוחד לבנות על ההצלחה של הכוכב הגדול.

באתר Goal פרסמו בספטמבר כי לפי מסמכים שדלפו, ניימאר יכניס שכר שנתי של 36.8 מיליון יורו המקביל ל-700 אלף יורו בשבוע.

חברו לנבחרת של מסי, קרלוס טבס מרוויח לפי הדיווחים, 38.4 מיליון יורו בשנה בקבוצה הסינית שנגחאי שנואה.

אולם, בברצלונה מודאגים מכך שהשכר של שחקני ההרכב מייצג כעת 84% מכלל התקציב של המועדון, גבוה במידה ניכרת מהיעד של 70%. זו כנראה ההקרבה שמועדון חייב לבצע כדי לשמור על אחד השחקנים הטובים בעולם. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות