אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הישג לכחלון: המכס על מוצרי תינוקות בוטל צילום: שאטרסטוק

הישג לכחלון: המכס על מוצרי תינוקות בוטל

ההטבה שיזם שר האוצר במסגרת תוכנית 'נטו למשפחה' נכנסה לתוקף. במקביל הופחת המכס על עדשות מגע ומסגרות למשקפיים. עם זאת מאחר וההפחתה צפויה לגרום להפסד של 48 מיליון שקל לרשות המסים ואינה מגובה במקור תקציבי היא צפויה להסתיים בסוף 2018

06.12.2017, 14:31 | עמרי מילמן

רשות המסים פרסמה היום כי בוטל המכס על מגוון מוצרי תינוקות בניהם מנשאים (שהמכס המוטל עליהם הוא 6%) וכן מושבים לתינוקות, כסאות אוכל, נדנדות, מוצצים ובקבוקים (שהמכס עליהם הוא 12%) המהלך נעשה לאחר שהאוצר ורשות המסים לא הפחיתו בסופו של דבר את המכס על בגדי תינוקות כפי שהכריז כחלון בתוכנית "נטו משפחה" וחיפשו חלופה אחרת.

קראו עוד בכלכליסט

עוד הופחת המכס על עדשות מגע, עדשות מזכוכית או מחומרים אחרים ומסגרות למשקפיים שעמד עד גם כן על 12% (על יבוא משקפי שמש ומשקפי ראיה לא חל היום גם ככה מכס).

כחלון. נכון להיום אין לתוכנית מקור תקציבי ולכן היא ככל הנראה תסתיים בסוף 2018, צילום: ענבל מרמרי כחלון. נכון להיום אין לתוכנית מקור תקציבי ולכן היא ככל הנראה תסתיים בסוף 2018 | צילום: ענבל מרמרי כחלון. נכון להיום אין לתוכנית מקור תקציבי ולכן היא ככל הנראה תסתיים בסוף 2018, צילום: ענבל מרמרי

מאחר ואין להפחתות המכס, שמוערכות בכ-48.4 מיליון שקל, מקור תקציבי לשנים הבאות מדובר בהוראת שעה שצפויה להסתיים בסוף 2018, אלא אם באוצר יימצאו מקור תקציבי, ולאחר שייבחנו את האפקטיביות של הפחתת המכס (כלומר האם הוא מתגלגל לצרכנים).

במסגרת תכנית 'נטו משפחה' גובש המהלך לביטול שיעורי המכס בעת יבוא מוצרי תינוקות נבחרים, בכללם מנשאים, מושבים לתינוקות, כסאות אוכל, נדנדות, הליכונים, מוצצים ובקבוקים. הצו הנוסף, מבטל את שיעור המכס ביבוא עדשות ומסגרות למשקפיים. הכוונה לעדשות מגע, עדשות מזכוכית ועדשות מחומרים אחרים למשקפיים, מסגרות ומקבעים למשקפיים מפלסטיק ומחומרים אחרים וחלקים למשקפיים (על יבוא משקפי שמש ומשקפי ראייה לא חל מכס).

בקבוקי תינוקות (ארכיון), צילום: שאטרסטוק בקבוקי תינוקות (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק בקבוקי תינוקות (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

שר האוצר, משה כחלון: "תכנית 'נטו תינוקות' מצטרפת לשורת הקלות על הורים לילדים – תכנית חסכון לכל ילד, סבסוד צהרונים, תוספת של נקודות זיכוי להורים עובדים ועוד. הסיוע לצעירים מתחיל בתכנית 'מחיר למשתכן' ומסתיים במוצץ לתינוק. אנחנו מתכוונים להמשיך במגמה לבטל מכסים, לפתוח את השוק לתחרות, להוריד את יוקר המחייה ולהקל על זוגות צעירים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות