אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אטיוניטי של שמעון אלון גייסה עוד 20 מיליון דולר בנאסד"ק צילום: אוראל כהן

אטיוניטי של שמעון אלון גייסה עוד 20 מיליון דולר בנאסד"ק

חברת הביג דאטה הישראלית מספקת פתרונות תוכנה לאינטגרציית מידע; ב-2016 קרסה מניית החברה משיא של 16 דולר לתחתית של 5.5 דולר, ומאז התאוששה למחיר של כ-7 דולר

06.12.2017, 17:17 | דרור רייך

חברת הביג דאטה הישראלית אטיוניטי בניהולו של שמעון אלון (8.1%), שנסחרת בנאסד"ק, דיווחה היום (ד') למשקיעיה על גיוס של 20 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה שמספקת פתרונות תוכנה לאינטגרציית מידע, סיימה את הליך התמחור לקראת הנפקת מניות כאשר החליטה להנפיק עוד 2.96 מיליון מניות במחיר של 6.75 דולר.

לחתמים בהנפקה, וויליאם, נידהאם ורוט קפיטל, ניתנה אופציה לרכישת עוד כחצי מיליון מניות בחודש הקרוב במחיר ההנפקה. אטיוניטי תשתמש בכסף לקידום התוכנית האסטרטגית שלה, שכוללת הרחבת המכירות, השיווק והמחקר ופיתוח שלה, וכן רכישות והשקעות.

שמעון אלון מנכ"ל אטיוניטי, צילום: אוראל כהן שמעון אלון מנכ"ל אטיוניטי | צילום: אוראל כהן שמעון אלון מנכ"ל אטיוניטי, צילום: אוראל כהן

מניית אטיוניטי התרסקה בתחילת 2016 אחרי שפרסמה את התוצאות לרבעון האחרון של 2015 ואת התחזיות ל־2016 - שהיו משמעותית מתחת לציפיות השוק. מאז הפרסום החברה אינה רווחית ורושמת הפסדים קטנים בכל רבעון.

המניה קרסה אז משיא של 16 דולר לתחתית של 5.5 דולר, ומאז התאוששה במחזורים נמוכים למחיר של כ־7 דולר. ב-2016 רשמה החברה הכנסות של 54.4 מיליון דולר עם הפסד נקי של 6.9 מיליון דולר. בתשעת החודשים הראשונים של 2017 היא רשמה הכנסות של 59.4 מיליון דולר מול הפסד נקי של 5.3 מיליון דולר.

נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, טרם הגיוס, בקופת החברה היו מצויים כ-7.4 מיליון דולר - ירידה בהשוואה ל-10 מיליון דולר ברבעון הקודם. זאת בעקבות תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת של 1.6 מיליון דולר. אטיוניטי ביצעה גיוס קודם בנובמבר 2013, במחיר של 7 דולר למניה, וגם בו גייסה כ-20 מיליון דולר.

השוק שבו פועלת אטיוניטי הוא מאוד אטרקטיבי, ובעל פוטנציאל לצמיחה חזקה. היא פונה לשוק יעד של תעבורת הביג דאטה, ובאופן ספציפי - העברת קבצים כבדים ומורכבים אל מרכזי האחסון וניתוח הנתונים בסביבות של מחשוב ענן.

חברת אטיוניטי מיוצגת בארה"ב על ידי עורכי הדין עודד הר-אבן והווארד ברקנבליט ממשרד זיסמן אהרוני גייר (ZAG S&W), ובארץ מיוצגת על ידי משרד גולדפרב זליגמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות