אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון נגד שקד: מי עיכב את פרסום ההמלצות צילום: פוטו מרסאלו

כחלון נגד שקד: מי עיכב את פרסום ההמלצות

גורמים במשרד המשפטים טוענים, כי כחלון, שמתוקף תפקידו אחראי על תחום הדיור, רואה בקבוצות הרכישה אמצעי המאפשר לרוכשים לרכוש דירות במחירים מוזלים ביחס לרכישה מקבלן, ולכן הביע התנגדות להטלת רגולציה עליהן

07.12.2017, 08:27 | אמיתי גזית
על אף שהצוות הבינמשרדי בראשות המשנה ליועמ"ש ארז קמיניץ סיים את עבודתו כבר באוגוסט, התעכב פרסומן של ההמלצות כמה חודשים. רק לאחר פניית "כלכליסט" למשרדי המשפטים והאוצר השבוע, נודע כי יש כוונה לפרסמן. השאלה מדוע עוכב פרסום ההמלצות עד כה עוררה מבוכה במשרדי המשפטים והאוצר, תוך שגורמים במשרדים השונים מגלגלים את האחריות זה על זה.

גורמים במשרד המשפטים טוענים כי שר האוצר משה כחלון, שמתוקף תפקידו אחראי על תחום הדיור, רואה בקבוצות הרכישה אמצעי המאפשר לרוכשים לרכוש דירות במחירים מוזלים ביחס לרכישה מקבלן, ולכן הביע התנגדות להטלת רגולציה עליהן, וכי זו היתה הסיבה המרכזית להתעכבות ההמלצות אצל שקד.

איילת שקד ומשה כחלון, צילום: גיל נחושתן, ירון ברנר איילת שקד ומשה כחלון | צילום: גיל נחושתן, ירון ברנר איילת שקד ומשה כחלון, צילום: גיל נחושתן, ירון ברנר

מנגד, טענו גורמים באוצר כי מכיוון שהצוות הוקם על ידי שרת המשפטים ולא מתוקף החלטת ממשלה, היא זו שהיתה צריכה ליישם את ההמלצות, ומשרד המשפטים היה אמור להפיץ תזכיר ובו הצעת החוק להסדרת קבוצות הרכישה. עוד טוענים במשרד האוצר כי לא קיבלו את הדו"ח שבו ההמלצות הסופיות של הוועדה. עוד נטען שם כי שתי נציגות אוצר שישבו בוועדה – מעיין נשר מאגף התקציבים, ומירי כהן ממטה הדיור – לא התנגדו לטיוטת ההמלצות, ראיה נוספת שמקור העיכוב במשרד המשפטים ולא באוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות