אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טדי שגיא משקיע 3 מיליון דולר בסמארטגרין צילום: אוראל כהן

טדי שגיא משקיע 3 מיליון דולר בסמארטגרין

החברה, שהוקמה ב-2014 על ידי נתי פרייברג, פיתחה תוכנה להתייעלות אנרגטית ותפעולית במבנים; הטכנולוגיה הוטמעה בחודשים האחרונים באתרים של קבוצת שגיא בלונדון

06.12.2017, 20:03 | מאיר אורבך

קבוצת טדי שגיא משקיעה 3 מיליון דולר בסמארטגרין הישראלית (SmartGreen), אשר פיתחה תוכנה להתייעלות אנרגטית ותפעולית במבנים כגון בנייני משרדים, בתי חולים ומפעלים.

קראו עוד בכלכליסט

סמארטגרין הוקמה בשנת 2014 על ידי נתי פרייברג, המשמש גם כמנכ"ל החברה, ובין לקוחותיה נמנות מקדונלד'ס ישראל, שופרסל, אלקטרה, חברת החשמל בהונג קונג ו-HP. הטכנולוגיה של החברה הוטמעה בחודשים האחרונים באתרים של קבוצת שגיא בלונדון ובהם קמדן מרקט ומספר מבנים באזור הולבורן.

טרם הגיוס הנוכחי, גייסה החברה כ-2 מיליון דולר בשלב הסיד וזכתה במענק מטעם משרד המדען הראשי. בחודש יולי 2017, חתמה סמארטגרין על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת אלקטרה, בהיקף שנאמד בכמה מיליוני שקלים. במסגרת השת"פ, הוענק לאלקטרה רישיון הפצה בלעדי של מערכת אופטינרג'י בישראל, פולין ואפריקה.

הפלטפורמה של סמארטגרין משמשת להתייעלות אנרגטית ותפעולית במבנים כגון בנייני משרדים, בתי חולים ומפעלים. בבניין שבו מותקנת המערכת, היא מפקחת על ביצועי האנרגיה והתחזוקה של ציודי הבניין השונים ומנטרת אותם מרחוק לכל אורך שעות היממה. באמצעותה, ניתן לבצע אנליזות בזמן אמת על צריכת החשמל בבניין, למנוע בזבוזי אנרגיה ולנטר התנהגויות צריכה חריגות עבור חברות, מפעלים ובניינים. כך, יכולה חברה לקבל מבעוד מועד, תמונה מלאה ומקיפה של הכשלים והתקלות במערכות הבניין השונות, ליהנות מזמני תיקון מהירים ויעילים ומשיפור ברמת שביעות הרצון של הדיירים והעובדים בבניין.

טדי שגיא, צילום: אוראל כהן טדי שגיא | צילום: אוראל כהן טדי שגיא, צילום: אוראל כהן

לפי סמארטגרין, התוכנה יכולה לספק חיסכון של כ-25% מעלויות האנרגיה והתחזוקה, ללא צורך בהשקעה בציוד חדש ותוך שמירה על סביבה ואוויר נקיים יותר. החברה מעסיקה במטה החברה ברחובות כ-15 עובדים, בהם מהנדסים רב- תחומיים ופיסיקאים בעלי מומחיות בפיתוח תוכנה, מדעי נתונים, מיזוג אוויר וקירור. החברה מתכוונת להכפיל את מצבת כח האדם שלה בשנה הקרובה ומגייסת בימים אלו מהנדסים למגוון תפקידים במחלקות הפיתוח והשיווק.

פרייברג אמר: "ההשקעה תאפשר לנו לפרוץ קדימה לשוק הבינלאומי. המערכת שלנו כבר מותקנת בחלק מאתרי הקבוצה של טדי שגיא בשוק קמדן המפורסם.כיום, כמעט כל מבנה גדול כולל מערכות חשמליות ומכניות מורכבות, החל ממזגנים תעשייתיים, דרך בקרים וחיישנים וכלה במנועים. המערכות האלה זוללות אנרגיה והדבר מתבטא בחשבונות חשמל גבוהים מאוד. הבעיה היא שלבעלי הבניינים ולאנשי התחזוקה אין את הזמן, המומחיות והידע לעקוב אחרי כל מערכת בצורה רציפה במטרה לתקן תקלות וחריגות, מה שהופך את הבניין ללא יעיל אנרגטית ותפעולית. כאן אנחנו נכנסים לתמונה באמצעות מערכת מתקדמת שפיתחנו המתאימה לניהול אנרגטי ותחזוקת מבנים בעידן המודרני".

לדברי פרייברג, חזון החברה הוא "להביא ליעילות אנרגטית ותפעולית בבניינים קיימים וחדשים ברחבי הארץ והעולם. נכון להיום, רק לאחוזים בודדים מהבניינים בעולם יש מערכות לניהול מבנה ולכמעט 100% מהם אין מערכת המבצעת אנליזות, על היקף הצריכה ויצרניה השונים. זה שוק שנמצא בחיתולים ואני מאמין שהחברה שלנו תעשה מהפכה בצורה בה מנהלים ומתחזקים בניינים בכל העולם".

קבוצת שגיא יוצגה בעסקה באמצעות עוה"ד שמחה קובארי וטלי לונגין ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות