אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל מכרה את עסקי בטיחות האש ותוספי השמן תמורת מיליארד דולר צילום: בלומברג

כיל מכרה את עסקי בטיחות האש ותוספי השמן תמורת מיליארד דולר

זאת כחלק מהאסטרטגיה של יו"ר החברה יוחנן לוקר למקד את פעילותה בתחומי הליבה; הרוכשת: קרן ההשקעות האמריקאית SK Capital; בשנת 2016 תרמו פעילויות אלה כ-245 מיליון דולר למכירות וכ-79 מיליון דולר לרווח התפעולי

07.12.2017, 09:47 | אמיר רוזנבאום

חברת כימיקלים לישראל - כיל, שבשליטת החברה לישראל של עידן עופר, הודיעה היום (ה') כי סיכמה על מכירת עסקי בטיחות האש ותוספי השמן תמורת 1 מיליארד דולר לקרן ההשקעות האמריקאית SK Capital.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח של החברה, עסקים אלה מהווים חלק מקו המוצרים 'תוספים מתקדמים' של מגזר הפתרונות המיוחדים שלה. בחברה מציינים כי השלמת המכירה צפויה להתבצע במחצית הראשונה של שנת 2018. וזאת בכפוף לקיום מספר תנאים המפורטים בהסכם המכירה, לרבות קבלת אישורים מהרשויות המוסמכות. את העיסקה הוביל יו"ר החברה יוחנן לוקר, בהתאם לאיסטרטגיה שעיצב עם כניסתו לתפקיד להתמקד בליבת העסקים של כי"ל.  

פעילות בטיחות האש של כיל הנה ספק של כימיקלים ושירותים למלחמה בשריפות יער ושל קצף מסוג A ו-B לכיבוי שריפות. מוצרי תוספי השמן של כיל משמשים לייצור תוספי שמן סיכה, כימיקלים ליישומי כרייה וכן חומרי הדברה. בשנת 2016 תרמו פעילויות אלה כ- 245 מיליון דולר למכירות כיל וכ-79 מיליון דולר לרווח התפעולי של החברה.

יו"ר כיל, יוחנן לוקר. להתמקד בעסקי הליבה של החברה, צילום: נמרוד גליקמן יו"ר כיל, יוחנן לוקר. להתמקד בעסקי הליבה של החברה | צילום: נמרוד גליקמן יו"ר כיל, יוחנן לוקר. להתמקד בעסקי הליבה של החברה, צילום: נמרוד גליקמן

ב-12 החודשים שהסתיימו ב-30 לספטמבר 2017, ובעיקר כתוצאה מעונת שריפות יער חזקה מאד בצפון אמריקה, תרמו פעילויות אלה כ-294 מיליון דולר להכנסות החברה וכ-112 מיליון דולר לרווח התפעולי. על אף זאת, בחברה מציינים כי לפעילויות האמורות יש סינרגיה נמוכה עם עסקי הליבה של כיל, ולכן הם הועמדו על המדף - זאת כחלק מהאסטרטגיה של יו"ר החברה, יוחנן לוקר, למקד את פעילותה בשרשראות המינרלים, לצמצם את החוב ולייצר מקורות מימון עבור יוזמות צמיחה.

כחלק מאסטרטגיה זו, החברה מדווחת כי היא עוסקת בימים אלה בתהליך השלמת מכירת החזקתה בשיעור 50% בחברת IDE, חברה להתפלה ולטיפול במים. את העסקה ליווה הבנק האמריקאי 'בנק אוף אמריקה מריל לינץ'.

 

עידן עופר  , צילום: בלומברג עידן עופר | צילום: בלומברג עידן עופר  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות