אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ורג' חורש ואמדוקס ירכשו את הקרקע של טבע ברעננה צילום: אוראל כהן

ג'ורג' חורש ואמדוקס ירכשו את הקרקע של טבע ברעננה

אמדוקס חתמה על עסקת שותפות לרכישה עם חורש, יבואן טויוטה. חורש היה זה שמכר את הקרקע לטבע וחוזר כעת לעסקה; היקף העסקה כולל הקמת הקמפוס צפוי לעמוד על 350 מיליון דולר

07.12.2017, 12:29 | דותן לוי

חברת אמדוקס וג'ורג' חורש הבעלים של קבוצת יוניון יבואנית טויוטה חתמו על עסקת שותפות לרכישת הקרקע של טבע ברעננה עבור הקמת הקמפוס החדש שלה, כך דיווחה היום (ה') חברת אמדוקס.

העסקה עם חורש מתאפשרת בזכות ההסכם שלו עם טבע ולפיו בעת מכירת הקרקע תהיה לו זכות ראשונית לרכישתה. שני הגופים צפויים להשקיע יחד כ-350 מיליון דולר ברכישת הקרקע והקמת הקמפוס, כאשר חלק הקרקע מוערך על ידי גורמים בענף בכ-200 מיליון שקל.

אמדוקס רואה בקמפוס העתידי הזדמנות לעיצוב התרבות הארגונית ולשיפור חווית עובדיה. הקמפוס החדש יספק סביבת עבודה מתקדמת ומיטבית הממלאת את צרכיהם של אמדוקס ישראל ועובדיה ותומכת בצמיחתה העתידית של החברה. העסקה היא תולדה של צירוף נסיבות בשתי החברות (טבע ואמדוקס). בטבע הקפיאו את הקמת הקמפוס בשל מצב החברה הרעוע בשנה האחרונה, וזאת לאחר שכבר החלו בבנייה ואף התקדמו עם חפירת החניון. בעת ההקפאה כבר היה ברור שהקמפוס שתכננה טבע כבר לא יקום. באמדוקס, מצד שני, ביטלו בחודש יוני הסכם שנחתם עם חברת אמות לרכישת קרקע בכפר סבא, לאחר שוועדת הערר המחוזית ביטלה את היתר הבנייה שניתן לפרויקט.

משרדי אמדוקס ברעננה, צילום: אוראל כהן משרדי אמדוקס ברעננה | צילום: אוראל כהן משרדי אמדוקס ברעננה, צילום: אוראל כהן

מאז ביטול הפרויקט של אמדוקס, היו הערכות כי אמדוקס תבחן את רכישת הקרקע של טבע ברעננה לאור מיקום הקרקע בסמוך למבנה הנוכחי של אמדוקס והצהרות החברה על כוונתה להקים קמפוס ירוק שיתוכנן לפי צרכיה ויוכל לאכלס כמות גדולה של עובדים. באמדוקס מתכוונים להעביר את המטה — שיושב כרגע במבנה שכור בבעלות ריט 1 בצומת רעננה - למבנה החדש שיוקם, כולל כל העובדים.

הקרקע ממוקמת ברחוב התדהר פינת רחוב דולב, באזור התעשייה הצפוני של רעננה, ובעבר החזיקה בה חברת קומברס. האחרונה תכננה להקים בה מתחם משרדים ענק, אך גם במקרה הזה החברה נקלעה לקשיים והפרויקט ירד מסדר היום. ב־2010 נמכרה הקרקע לאיש העסקים ג'ורג' חורש, יבואן טויוטה וזכיין H&M בישראל, תמורת 31 מיליון דולר. הקרקע היתה חלק משטח גדול יותר שהחזיק חורש והשתרע על כ־55 דונם עם זכויות בנייה של כ־90 אלף מ"ר.

ב־2013 מכר חורש 11 דונם מתוך החלקה לחברת סאפ (SAP) תמורת 40 מיליון שקל וזו הקימה במקום בניין בן שבע קומות המשתרע על פני כ־15 אלף מ"ר. כעת נותרו לקרקע זכויות בנייה של כ־70 אלף מ"ר, לא כולל שטחי חניות. ביוני 2015 חתמה טבע על רכישת הקרקע מחורש במחיר שהוערך גם אז בכ־200 מיליון שקל. בטבע התכוונו לאחד במתחם החדש את פעילות המטה הגלובלי, הפזורה כיום באתרים רבים, וכך להביא לחיסכון משמעותי.

לגבי אמדוקס, לא ברור עדיין האם תאמץ באופן חלקי או מלא את התכנון של טבע לקמפוס, או שתתכנן את המבנה מחדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות