אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיטי: נרשום הפסד של 20 מיליארד דולר בשל רפורמת המס צילום: בלומברג

סיטי: נרשום הפסד של 20 מיליארד דולר בשל רפורמת המס

סמנכ"ל הכספים של הבנק האמריקאי אמר כי מחיקת ערך ושינויים ברישום רווחי חברות אמריקאיות בינ"ל שמוכנסים לארה"ב יובילו להפסד - אולם זה יקוזז בהמשך בצמיחה הצפויה ברווחי החברות

07.12.2017, 14:18 | שירות כלכליסט

מול הביקורת הרווחת על רפורמת המס של טראמפ כהטבה פסולה לתאגידי הענק, בסיטיגרופ מצפים שהיא דווקא תפגע מהותית בהכנסות - לפחות באופן חד פעמי.

קראו עוד בכלכליסט

סמנכ"ל הכספים של סיטיגרופ ג'ון גרספאק (John Gerspach) אמר אתמול (ד') כי הבנק צפוי לרשום הפסד של 20 מיליארד דולר בשל הרפורמה שקיבלה בסוף השבוע את אישור הסנאט.

גרספאק ציין כי מחיקת ערך של נכסי מס נדחים, כמו גם שינויי החקיקה הנוגעת לרווחי חברות אמריקאיות שנוצרו מחוץ לארה"ב ושמועברים לה, יהיו בין הגורמים להפסד האמור.

איש הכספים הבכיר של סיטיגרופ אמר את הדברים בועידה בניו יורק, וציין היא הוא מתבסס על תחזיות של הבנק. ע"פ תחזיות אלה, בתרחיש של קיצוץ מס לרמה של 25%, הפסד הבנק יעמדו על 15 מיליארד דולר. לכך יש להוסיף הפסד של כ-4 מיליארד דולר לצורך עמידה בדרישות ההון .

עם זאת, ציין גרספאק, בטווח הארוך יהנו הבנקים מהעלייה ברווחים שתנבע משיעור המס הנמוך יותר, באופן שיקזז ויפצה על הפסדים האמורים. הוא אף הדגיש כי בכל מקרה ההפסד שינבע מהרפורה לא יפגעה בתוכניות הבנק להחזיר למשקיעים 60 מיליארד דולר עד לסוף 2020.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות