אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד עובדי בנק אגוד השבית שוב את כל הסניפים

ועד עובדי בנק אגוד השבית שוב את כל הסניפים

השביתה - בעקבות פרסומים לפיהם יו"ר הבנק אבלס נפגש עם שר הכלכלה ומנכ"ל משרד האוצר, ככל הנראה בנוגע למיזוג עם מזרחי טפחות; מחר צפויים העובדים לשוב לעבודה סדירה

07.12.2017, 15:03 | רעות שפיגלמן
שוב שביתה בבנק אגוד: ועדי העובדים בבנק הכריזו היום (ה') על שביתה בכל 36 הסניפים, שסגורים עתה וצפויים להיות סגורים גם אחר הצהריים.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה להשבתה: פרסומים לפיהם יו"ר הבנק זאב אבלס, נפגש עם שר הכלכלה אלי כהן ומנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, ככל הנראה לגבי המיזוג עם בנק מזרחי טפחות. העובדים עלו ללשכת היו"ר, שיצא אל העובדים והכחיש את קיומה של הפגישה. אך בתשובה לשאלת העובדים מה עמדתו לעניין מיזוג הבנק, הוא סובב את גבו אליהם וחזר ללשכתו.

אתמול פורסם כי יו״ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן הגיש הצעת חוק שלפיה עסקה למיזוג בנקים בעלי היקף פעילות רחב תדרוש אישור שר האוצר ושר הכלכלה.

עובדי בנק איגוד במחאה על המיזוג עובדי בנק איגוד במחאה על המיזוג עובדי בנק איגוד במחאה על המיזוג

בתחילת שבוע הבא צפויה להתקיים פגישה בין נציגי ועדי העובדים לבין ההנהלה על מנת להתניע מחדש את המו"מ, שהופסק לפני החתימה על הסכם המיזוג עם מזרחי טפחות, שנחתם בשבוע שעבר.

שלשום בשעות הצהריים הפגינו כ-200 מעובדי בנק אגוד מול בניין בנק ישראל בירושלים. מדובר באקט נוסף של שביתה, זאת לאחר ששביתה של ארבעה ימים הופסקה ביום ראשון השבוע והעובדים והסניפים שבו לפעילות מלאה. כך, בשבוע שעבר עובדי הבנק שבתו בימים ג'-ה' וביום ו' סיפקו סניפי אגוד רק שירות טלפוני.

ועדי העובדים בבנק אגוד מסרו: "לא יכול להיות שהיו"ר לא מאמין בבנק שהוא עומד בראשו. מתפקידו של יו"ר הבנק להבטיח את שרידותו ושגשוגו של הבנק ואנחנו חשבנו שכך הוא עושה במשך כל שנות כהונתו הארוכות. עכשיו אנו מגלים כי החלטותיו כעומד בראש המערכת לאורך כל השנים הן שהביאו את הבנק למצבו הנוכחי. אם זו דעתו של יו"ר היה עליו להתפטר עוד לפני שנים רבות וכנראה שהבנק היה היום במקום אחר טוב יותר".

מבנק אגוד נמסר כי היו"ר אבלס, הכחיש הבוקר במייל לעובדים כי התקיימה הפגישה האמורה עם שר הכלכלה ומנכ"ל משרד האוצר. עוד נמסר כי "עובדי הבנק פתחו היום בשביתה על רקע פרסומים בתקשורת הנוגעים למכירת השליטה בבנק. הנהלת הבנק קראה לעובדים לשוב לעבודה באופן מיידי והעובדים נענו לקריאה והעבודה תחודש מחר, יום שישי, כרגיל. הנהלת הבנק מתנצלת על אי הנוחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה