אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרז המוניות של נתב"ג מגיע לביהמ"ש: כתב אישום נגד יו"ר איגוד הנהגים צילום: דור מנואל

מכרז המוניות של נתב"ג מגיע לביהמ"ש: כתב אישום נגד יו"ר איגוד הנהגים

רשות ההגבלים עסקיים הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד האיגוד והיו"ר יהודה בר אור; זאת לאחר שהמליץ לנהגי המוניות ולחברי האיגוד לא לקחת נוסעים מנתב"ג במחיר ההנחה שהוצעה במכרז

07.12.2017, 15:24 | תומר גנון וליאור גוטמן

רשות ההגבלים העסקיים הגישה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד איגוד נהגי המוניות בישראל ויו"ר האיגוד יהודה בר אור, בגין המלצה על קו פעולה על ידי איגוד עסקי. זאת לאחר חקירה שניהלה הרשות בחודש יוני השנה ביחס לחשדות לפיהם האיגוד ובר אור המליצו לנהגי המוניות לא לתת הנחה ממחיר המחירון לנוסעים מנתב"ג, וזאת בניגוד לחוק ההגבלים העסקיים.

קראו עוד בכלכליסט

מוניות בנתב"ג, צילום: דור מנואל מוניות בנתב"ג | צילום: דור מנואל מוניות בנתב"ג, צילום: דור מנואל

על פי כתב האישום, במהלך חודש מאי, זכו חברת Gett בשיתוף תחנת מוניות הדר במכרז שערכה רשות שדות התעופה לאיסוף נוסעים מנתב"ג, הצעתן של Gett ומוניות הדר כללה הנחה של 31% ממחירון משרד התחבורה לנוסעים הלוקחים מוניות משדה התעופה. בעקבות תוצאות המכרז, פנה בר אור והמליץ לנהגי המוניות ולחברי האיגוד לא לקחת נוסעים מנתב"ג במחיר ההנחה שהוצעה על ידי המציעים במכרז, אלא על פי מחיר מונה או על פי מחירון משרד התחבורה בלבד ובכך יסוכלו תוצאות המכרז.

ההמלצה הופצה על ידי בר אור והאיגוד, בין היתר, באמצעות מתן ראיונות ברדיו ובערוצי הטלוויזיה וכן באופן ישיר לתחנות המוניות ולנהגי המוניות באמצעות פקסים ובהודעות SMS.

בהמשך, בשל אי חתימת החברות הזוכות על החוזה בוטל המכרז ורשות שדות התעופה סיפקה יתרונות זמניים עד לפרסום מכרז חדש.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר יהודה בר אור ש"את צדקתי אוכיח בביהמש עם עורך הדין שלי. לא התערבתי במכרז אלא קראתי לנהגים לפעול על פי חוק. מונה המונית לא מאפשר לתת הנחה קבועה וכל פעולותי היו להבנתי במסגרת החוק"

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
זריזות
מה עם תיק אלץ אלפים שדות אלפים מה עם תיק ביטן נתניה כפר סבא מדינה שמתעסקת בקקא המדינה צריכה לבדוק את רשות שדות התעופה בכול מיקרה הנוסעים רוצים לנסוע בחינם ולהרוויח הרבה אז חבל על הזמן בזבוז כספי הציבור כי צריך שוק חופשי שילכו ברגל שיסעו בסוס ועגלה או שיעמדו ברחוב עד שהיד תפול להם קלולולו אכלו לי שתוי לי
יורם  |  08.12.17
לכל התגובות