אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבוקר: ארגון המורים ישבית את הלימודים בתיכונים ב-32 יישובים בדרום צילום: דנה קופל

בבוקר: ארגון המורים ישבית את הלימודים בתיכונים ב-32 יישובים בדרום

בסך הכך יושבתו הלימודים ב-109 בתי ספר, בין השאר בבאר שבע, אופקים, אילת ורהט, וכ-40 אלף תלמידים לא יגיעו לתיכונים

09.12.2017, 17:51 | ספי קרופסקי
ארגון המורים ממשיך בעיצומים וצפוי להשבית מחר את הלימודים העל-יסודיים ב-32 יישובים בדרום. בסך הכך יושבתו הלימודים ב-109 בתי ספר וכ-40 אלף תלמידים לא יגיעו לתיכונים.

רשימת היישובים שבהם לא יתקיימו לימודים מחר: אופקים, אילת, אשל הנשיא, באר שבע, דימונה, חורה, יטבתה, ירוחם, כסיפה, כפר מימון, לקיה, מגן, מיתר, מצפה רמון, מרחבים, נווה, נח"ל, אבנת, ניר עם, נתיבות, סעד, ספיר, עומר, עין גדי, ערד, ערערה-בנגב, רהט, שגב-שלום, שדה בוקר, שובל, שער הנגב ותל שבע.

השבוע הכריזה גם הסתדרות המורים על סכסוך עבודה ועל כוונתה להשבית את בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ב-27 בדצמבר. זאת במחאה על מה שהגדירו כ"עושק ימי מחלה של המורים על ידי משרד החינוך". לטענת המורים, מורה שחולה יום אחד מחויב כאילו נעדר 1.4 ימים מהעבודה.

המשבר החדש מתווסף לקרב ההתשה המתנהל בשבועות האחרונים בין ארגון המורים למשרד האוצר במסגרת המגעים על הסכם קיבוצי חדש. בשונה מעיצומים בשנים עברו אז שבתה המערכת כולה, יו"ר הארגון רן ארז החליט לאחר פעמיים שבהן הלימודים הושבתו ליום אחד – להיות זהיר עם התחמושת, מתוך הנחה שייתכן שצפוי לו מאבק ארוך, ולבצע השבתות נקודתיות וצעדים נוספים.

רן ארז, צילום: דנה קופל רן ארז | צילום: דנה קופל רן ארז, צילום: דנה קופל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות