אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרס ברנר יוענק לרונית מטלון על ספרה "והכלה סגרה את הדלת" צילום: טל שחר

פרס ברנר יוענק לרונית מטלון על ספרה "והכלה סגרה את הדלת"

לראשונה הוענקו פרסים לספרי ביכורים: “ארבעה אבות" של אמיר זיו ו“עתידה” של רעיה טילינגר

09.12.2017, 18:32 | מאיה נחום שחל
פרס ברנר של אגודת הסופרים לשנת 2017 יוענק לספר “והכלה סגרה את הדלת” מאת רונית מטלון בהוצאת כתר, ויזכה את הסופרת בפרס של 50 אלף שקל. השנה יוענק פרס גם לספר ביכורים, ובו זכו הספרים “ארבעה אבות” מאת אמיר זיו בהוצאת עם עובד, ו”עתידה” מאת רעיה טילינגר בהוצאת שולחן כתיבה. השניים יתחלקו בפרס בגובה 10,000 שקל.

ספרה של מטלון הוא דרמה ישראלית קומית. כמה שעות לפני החתונה מסתגרת הכלה בחדרה ומודיעה שהיא לא מתחתנת. שלל דמויות מנסות להבין מה קרה ולשכנע אותה לצאת החוצה. “זו נובלה שהיא לכאורה מצחיקה אבל היא בעצם מאוד רצינית”, אומרת מטלון ל”כלכליסט”, “והיא עוסקת במשמעות של הפעלת כוח בין אנשים ובין גברים ונשים”.

אמיר זיו, מחבר “ארבעה אבות”, הוא סגן עורכת “כלכליסט”. “זה כבוד גדול בעבורי להיכלל ברשימה המכובדת כל כך של זוכי פרס ברנר”, אומר זיו. “גיבורי הספר שלי מתמודדים עם דילמות אנושיות לא פשוטות, פנים־משפחתיות ברובן, וספק אם הן היו זוכות בפרס על דרך ההתמודדות שלהן. אני שמח ומודה לקוראים ולשופטים שבחרו ב’ארבעה אבות’ ומצאו אותו ראוי”.

 , צילום: טל שחר צילום: טל שחר  , צילום: טל שחר

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

פרס ברנר הוא אחד הפרסים החשובים בעולם הספרות ומוענק מאז 1945 על ידי אגודת הסופרים, שכיום עומד בראשה צביקה ניר. שופטי הפרס השנה הם ד”ר דיתי רונן, ד”ר סמדר שיפמן ויחזקאל נפשי. מנימוקי חבר השופטים להענקת הפרס לספרה של מטלון: “הספר מטפל בצורה ספרותית מבריקה, ועם זאת קלילה, במתחים הקיומיים של הישראליות ובשאלות של הגדרת זהות אישית”.

נוסף על כך, הוענקו ציונים לשבח לספרים “ילתא” מאת רוחמה וייס ו“ברנר עשרים וארבע” מאת יוחאי אופנהיימר בהוצאת הקיבוץ המאוחד; “עונות מעבר” מאת דורית קלנר בהוצאת ידיעות ספרים; ו”בסתר כנפיים” מאת אריה ולנטין בהוצאת מטר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות