אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-NBA תקים קבוצת פיתוח במקסיקו סיטי צילום: איי אף פי

ה-NBA תקים קבוצת פיתוח במקסיקו סיטי

ליגת הכדורסל של צפון אמריקה מתכוונת לפעול במהירות ולהקים קבוצה של ליגת הפיתוח בבירת מקסיקו, כך הודיע הקומישינר אדם סילבר ביום חמישי

10.12.2017, 10:04 | שירות כלכליסט
ליגת הכדורסל של צפון אמריקה (NBA) מתכוונת לפעול במהירות ולהקים קבוצה של ליגת הפיתוח (G League) בבירת מקסיקו, כך הודיע הקומישינר אדם סילבר ביום חמישי.

קראו עוד בכלכליסט

מקסיקו סיטי. סילבר אמנם הדגיש כי הליגה אינה בוחנת אפשרות של הרחבה או העברה אחת מ-30 הקבוצות הקיימות, אך הוא תיאר במספר מקרים השנה את מקסיקו סיטי כמועמדת טבעית לאירוח קבוצה. , צילום: שאטרסטוק מקסיקו סיטי. סילבר אמנם הדגיש כי הליגה אינה בוחנת אפשרות של הרחבה או העברה אחת מ-30 הקבוצות הקיימות, אך הוא תיאר במספר מקרים השנה את מקסיקו סיטי כמועמדת טבעית לאירוח קבוצה. | צילום: שאטרסטוק מקסיקו סיטי. סילבר אמנם הדגיש כי הליגה אינה בוחנת אפשרות של הרחבה או העברה אחת מ-30 הקבוצות הקיימות, אך הוא תיאר במספר מקרים השנה את מקסיקו סיטי כמועמדת טבעית לאירוח קבוצה. , צילום: שאטרסטוק

"מקסיקו היא שוק כדורסל משגשג עם עניין גובר מצד האוהדים והשתתפות של צעירים", הוסיף סילבר. "אנחנו מנהלים דיונים פעילים להקמת קבוצה של ליגת הפיתוח במקסיקו סיטי".

קבוצה ב-G ליג, המשמשת כליגת המשנה הרשמית של ה-NBA, תהיה בבעלות מקומית ועשויה להתחיל לשחק כבר בתחילת העונה הבאה, אף שעוד לא פורסם לוח זמנים רשמי.

סילבר ביקר במקסיקו סיטי לנוכח קיומם של שני משחקים בעונה הסדיר. ביום חמישי הוא נפגש עם אנשי עסקים מקומיים המעוניינים להיות הבעלים של הקבוצה.

הקמת קבוצה בליגת הפיתוח במקסיקו היא הצעד הרציני האחרון עד כה מצד הליגה במאמציה להשיג דריסת רגל במקסיקו ולקבוע האם משתלם להקים קבוצה בשוק הגדול ביותר באמריקה הלטינית.

סילבר אמנם הדגיש כי הליגה אינה בוחנת אפשרות של הרחבה או העברה אחת מ-30 הקבוצות הקיימות, אך הוא תיאר במספר מקרים השנה את מקסיקו סיטי כמועמדת טבעית לאירוח קבוצה.

כמו מרבית ליגות הספורט, ה-NBA מעוניינת להרחיב את הנוכחות הבינלאומית שלה כדי להגיע למאגר אוהדים חדש ולגורמי הכנסות חדשים. ליגות הפוטבול והבייסבול קיימו משחקים בעונה הסדירה מחוץ לארה"ב, ומפלרטטות עם הרעיון של קבוצה מחוץ לארה"ב וקנדה. מקסיקו נחשבת כאפשרות מפתה במיוחד עבור ה-NBA בשל הקרבה שלה. הקמת קבוצה באירופה, לדוגמה, תציב בעיות מבחינת הנסיעות ולוחות הזמנים.

קבוצת ברוקלין נטס תקיים השבוע שני משחקים "ביתיים" במקסיקו סיטי. ביום חמישי נגד אוקלהומה סיטי ובשבת נגד מיאמי. המשחקים האלה עומדים במרכז חגיגות ה-25 שנים למשחק הראווה הראשון של הליגה במקסיקו, שהתקיים ב-1992 וחגיגות ה-20 שנה למשחק הראשון בעונה הרגילה שנערך במקסיקו – 6 בדצמבר, 1997.

ליגת הפיתוח אמורה לכלול בעונה הבאה קבוצות שבבעלות או קשורות ישירות ל-27 קבוצות ב-NBA , כחלק מהמאמצים שלה להגיע ליעד "30 עבור 30", במסגרתו לכל קבוצה ב-NBA תהיה קבוצה שקשורה אליה ישירות בליגת הפיתוח.

הקבוצה במקסיקו סיטי ככל הנראה תתחיל לפעול לפני שליגת הפיתוח תגיע ח-30 קבוצות, אך בכל מקרה תהיה בבעלות ותפעל בנפרד מהליגה.

הליגה הכריזה עוד על הקמת אקדמיית פיתוח והכשרת כדורסל במקסיקו סיטי, שתהיה האקדמיה השביעית מסוגה שפועלת בעולם. פרויקט האקדמיה של ה-NBA נועד לספק לבני נוער ברחבי העולם אימונים, מתקנים ותחרויות בדרגה גבוהה. כבר נפתחו מרכזים בסין (3), אוסטרליה, הודו וסנגל.

בינתיים באירופה, אצטדיון וומבלי ייארח 7 משחקים בטורניר יורו 2020, זאת לאחר שבריסל הפסידה את הזכות לארח משחקים בטורניר. בירת בלגיה נשללה לאחר שאצטדיון חדש מתוכנן עוד לא נבנה ובאופ"א לא קיבלו את הערבויות הנחוצות. בוומבלי כבר היו אמורים להתקיים משחקי חצי הגמר והגמר, וכעת היא תארח שלושה משחקים בשלב הבתים ואחד בשמינית גמר.

האצטדיון הלאומי של אנגליה גבר על קרדיף ושטוקהולם וערים נוספות ונבחר לאירוח המשחקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות