אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'וני אייב חזר לעצב את מכשירי אפל צילום: בלומברג

ג'וני אייב חזר לעצב את מכשירי אפל

סמנכ"ל העיצוב של החברה התמקד בשנתיים האחרונות בפרויקט המטה החדש של אפל בקופרטינו. עתה, כשהושלם המבנה, ישוב אייב לנהל את עיצוב המכשירים, היישומים והשירותים של ענקית הטכנולגיה

10.12.2017, 10:31 | עומר כביר
סמנכ"ל העיצוב של אפל, ג'וני אייב, חזר להוביל ישירות את עיצוב מוצרי החומרה והתוכנה של החברה - כך אישרה ענקית הטכנולוגיה בסוף השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

אייב, שאחראי למראה האייקוני של רבים ממוצרי אפל, קודם לתפקיד סמנכ"ל העיצוב של אפל ב-2015. בעקבות המינוי, הניהול היומיומי של עיצוב התעשייתי ועיצוב ממשק המשתמש של מוצרי אפל השונים הועבר לידיהם של סגני נשיא אפל ריצ'ארד הווארת' ואלן דיי, שלפי דיווחים ענו היו כפופים ישירות למנכ"ל טים קוק. אייב עצמו, אמר אז קוק, צפוי היה להתמקד בפרויקטים קיימים, רעיונות חדשים ויוזמות עתידיות.

ג ג'וני אייב | צילום: בלומברג ג

פרויקטים אלו כללו, בין השאר, את הקמת המטה החדש והעתידני של החברה בקופרטינו, שבנייתו הושלמה לאחרונה. "עם השלמת אפל פארק, המנהלים וצוותי העיצוב של אפל כפופים שוב ישירות לג'וני אייב, שימשיך להתקד רק בעיצוב", נמסר מהחברה בתגובה לפניות של כלי תקשורת בארה"ב.

אייב, שהצטרף לאפל ב-1992, מוביל את צוות העיצוב התעשייתי של החברה מאז 1996. הוא בין הבכירים הבודדים שנשארו בתפקידם ואף זכו לשדרוג במעמדם אחרי שסטיב ג'ובס, חזר לחברה ולכס המנכ"ל ב-1997. תחת ג'ובס הוביל אייב את העיצוב התעשייתי של כמה המוצרים הבולטים של אפל בשני העשורים האחרונים, ובהם האיימק, האייפוד, האייפון והאייפד. ב-2012, שנה לאחר מותו של ג'ובס, הוא קיבל את האחריות גם על עיצוב התוכנה של מוצרי החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות