אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לא בטוח שהייתי קונה את מובילאיי": דדי פרלמוטר, הישראלי שכמעט היה מנכ"ל אינטל, מדבר צילום: אלעד גרשגורן

"לא בטוח שהייתי קונה את מובילאיי": דדי פרלמוטר, הישראלי שכמעט היה מנכ"ל אינטל, מדבר

פרלמוטר, מי שהיה האבא של מעבדי פנטיום, מספר בראיון לפודקאסט "30 דקות או יותר" שבתחילת הדרך הציעו לו ללמוד תחום אחר ומסביר את הספקות שלו לגבי רכישת מובילאיי

10.12.2017, 11:43 | שירות כלכליסט

כשדדי פרלמוטר הלך ללמוד באוניברסיטה את התחום של מוליכים למחצה, מסביבו התפלאו ואמרו שהוא צריך לחשוב על קריירה ולבחור תחום אחר, אחרת הוא בטוח יהיה מובטל. פרלמוטר לא הקשיב לעצה, התחיל לעבוד בהמשך באינטל ישראל וטיפס עד לתפקיד סגן נשיא בכיר בענקית השבבים. בראיון לפודקאסט "30 דקות או יותר" גם הוא מודה שהיה קשה מאוד להבין אז לאן יתפתח התחום.

לפני כחמש שנים הודיע פול אוטליני על פרישה מתפקיד מנכ"ל אינטל, ופרלמוטר, מי שהיה האבא של מעבדי פנטיום, הוזמן להציג את החזון שלו בפני דירקטוריון החברה. הוא היה אחד מארבעת המועמדים הסופיים לתפקיד המנכ"ל, ומספר שעד היום הוא לא יודע מה קרה מאחורי הקלעים, אבל מהר מאוד הוא התגבר על ההפסד למנכ"ל שנבחר בראיין קרזניץ'.

היום פרלמוטר עומד בראש קרן "אקליפטוס" - אחת מקרנות ההשקעה החדשות שקמו בחסות משרד האוצר. פרלמוטר מדבר על הימים שלו באינטל, על ההצלחות והפספוסים וגם מה דעתו על עסקת מובילאיי - לדבריו אם הוא היה נבחר למנכ"ל אינטל, לא בטוח שהוא היה קונה את חברת ההייטק הירושלמית: "קשה לי לראות איך מחזירים 15 מיליארד דולר".

מראיינים:

נבות וולק, מנכ"ל האקסלרטור של מיקרוסופט בישראל.

אביב פרנקל, איש תקשורת וסטארט-אפיסט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות