אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון תשיק רמקולי אלקסה ב-28 מדינות; ישראל עדיין מחוץ לרשימה צילום: Amazon

אמזון תשיק רמקולי אלקסה ב-28 מדינות; ישראל עדיין מחוץ לרשימה

החברה הודיעה שתתחיל לשווק את הרמקולים החכמים מסדרת אקו במדינות רבות - ביניהן, כמה שנחשבות כשווקים קטנים יותר מישראל. בנוסף, אל אותן מדינות יגיע גם שירות המוזיקה בסטרימינג Music Unlimited

10.12.2017, 12:41 | יואב סטולר

אמזון מביאה את אלקסה לשווקים חדשים: רמקולי האקו, שמבוססים על הסייענית החכמה, יגיעו ל-28 מדינות באירופה ובדרום אמריקה - כך מסרה החברה בהודעה לעיתונות. ביחד עם הרמקולים, יגיע לשווקים אלה גם שירות Music Unlimited של אמזון, שמאפשר האזנה למוזיקה בסטרימינג וכולל יותר מ-40 מיליון שירים. 

קראו עוד בכלכליסט

בין היתר, יגיעו הרמקולים לבלגיה, בולגריה, קולומביה, צ'כיה, פינלנד, הולנד, אורוגואי, פורטוגל, שוודיה ופולין. ישראל אינה ברשימה, על אף שנכללו בה מדינות קטנות בהרבה מבחינת גודל שוק, ביניהן ליכטנשטיין, איסלנד ולוקסמבורג. בארץ פועלים מספר שירותי סטרימינג, כשהגדול בהם הוא אפל מיוזיק. לאחרונה הופיעו דיווחים על כך שגם ספוטיפיי צפויה להיכנס לארץ לאחר שניהלה מגעים עם גורמים ישראלים מזה יותר משנה.

רמקול חכם מסדרת אקו רמקול חכם מסדרת אקו רמקול חכם מסדרת אקו

עם זאת, לחובבי המותג בישראל יש סיבה להיות אופטימיים: אמזון צפויה ליצור דריסת רגל ראשונה ומשמעותית בארץ בשנה הבאה. החברה תחל בפעילות מסחרית קמונעאית בישראל ב-2018, תקים מרכזי אחסון ושילוח מקומיים ותגדיל את פעילות הפיתוח שלה. מהלכים אלה צפויים להאיץ את השקת מוצרי ושירותי אמזון גם כאן, לרבות הרמקולים החכמים.

עד לפני כשנה נמכר האקו רק בתחומי ארצות הברית, אלא שאמזון השכילה להבין את מימדי ההצלחה של המכשיר, שהיה לסנונית הראשונה של שוק הרמקולים החכמים. לאקו יש מגבלת תמיכה בשפות: אלקסה מבינה בשלב זה רק אנגלית, גרמנית ויפנית. אמזון מתכננת לבנות עבורה תמיכה ב-50 שפות, כך שתוכל לסייע גם בתרגום  - מה שיסייע באימוץ הרמקול החכם בשווקים רבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות