אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשביל השקעה של 25 מיליון דולר: ביוקנסל רוצה להימחק מהמסחר

בשביל השקעה של 25 מיליון דולר: ביוקנסל רוצה להימחק מהמסחר

בעלי המניות המרכזיים בחברת הביומד הודיעו על הגשת הצעת רכש מלאה למניות החברה; ביוקנסל דיווחה בעבר על מגעים עם משקיעים ישראלים ואמריקאים לגבי השקעה בחברה, שהותנתה בהפיכתה לחברה פרטית

10.12.2017, 13:41 | דרור רייך

בעלי המניות המרכזיים בביוקנסל, המחזיקים בכ-89% מהמניות, מציעים לציבור המחזיק ב-11% הנותרים לרכוש את המניות שברשותם במחיר של 1.4 שקלים למניה - פרמיה קטנה של כ-3.6% על מחירה בפתיחת המסחר הבוקר (א') ופרמיה של 40% על המחיר הממוצע ב-12 החודשים החולפים.

קראו עוד בכלכליסט

מניית החברה נכנסה להפסקת מסחר בעקבות הצעת הרכש, המשקפת תמורה כוללת לציבור של כ-15 מיליון שקל. כלל ביוטכנולוגיה המחזיקה ב-44% מהחברה מובילה את הצעת הרכש, לצד בעלי המניות המרכזיים הנוספים: חברת EWI (כ-20%), שותפות PALISADE (כ-19%) וד"ר פרנק הלוסקה (כ-7%).

לפני כחודש דיווחה חברת הביומד ביוקנסל כי היא מקיימת מגעים עם משקיעים ישראלים ואמריקאים בנוגע להשקעה בחברה בהיקף של 25-20 מיליון דולר. ההשקעה מותנית בהפיכת ביוקנסל לחברה פרטית.

כלל ביוטכנולוגיה, הנשלטת על ידי כלל תעשיות של לן בלווטניק, ניסתה למחוק את ביוקנסל מהמסחר כבר ב־2012, באמצעות הצעת רכש שהוגשה לבעלי מניות המיעוט, אך נכשלה במהלך זה.

עפר גונן מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, צילום: ערן לביא עפר גונן מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה | צילום: ערן לביא עפר גונן מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, צילום: ערן לביא

מנכ"ל אמריקאי להנפקה אמריקאית

ביוקנסל, שפועלת בתחום הטיפול בתאי סרטן בשלפוחית השתן מתכוונת להימחק מהמסחר בתל אביב במקביל להנפקה בניו יורק. רמז לכוונתה של כת"ב להנפיק את ביוקנסל בארה"ב ניתן היה לראות במאי 2016, עם מינויו של המנכ"ל החדש, ד"ר פרנק הלוסקה, במקומו של יונתן בורגין.

בביוקנסל הסבירו אז את השינוי בהנהגה בהתאמת הכיוון לארה"ב – שם יבוצע לקראת סוף השנה הניסוי הגדול בתרופה לטיפול בסרטן שלפוחית השתן, שיכלול מאות חולים. ביוקנסל נערכת זה זמן רב לגיוס הון משמעותי לצורך מימון הניסוי הבא.

מייסד ביוקנסל והמדען הראשי שלה, פרופ' אברהם הוכברג, נפטר ב־2016. הוא פיתח על בסיס הגן H19 קבוצת תרופות ייחודיות שמיועדת להשמיד תאי סרטן בצורה ממוקדת, ללא פגיעה בתאים בריאים. על בסיסו של גן זה פותחה התרופה המובילה של ביוקנסל - BC-819.

בתחילת השנה ביוקנסל מינתה את ד"ר ג'וליאן אדמס כמדען ראשי ונשיא החברה, תפקיד שלא היה קיים בחברה עד היום. אדמס פועל ממשרדי כלל ביוטכנולוגיה בבוסטון, ארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות