אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פתרון לבעיית החניה: קנו דירה במגדל בניו יורק וקבלו הסעות ב-BMW צילום: streeteasy

פתרון לבעיית החניה: קנו דירה במגדל בניו יורק וקבלו הסעות ב-BMW

מחירו של מקום חניה במגדל הנבנה בשכונת סוהו הוא יותר מחצי מיליון דולר. היזמים מציעים לקונים לוותר על רכישתו וליהנות משירות השכרת מכוניות זול בלעדי לדיירים. שחקן הטניס נובאק ג'וקוביץ כבר רכש שתי יחידות

16.12.2017, 08:09 | שירות כלכליסט
היזמים של מגדל מגורים יוקרתי חדש שנבנה בניו יורק, מנסים לפתות דיירים על ידי הצעת שירות נסיעות של מכוניות BMW שיעזור להם להתגבר על בעיות החניה בעיר.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בצמד מגדלים שיכללו 30 קומות בשכונת סוהו במנהטן, ואמורים להיות מגדלי המגורים הגבוהים ביותר בשכונה. הדירות במגדלים מוצעות למכירה במחירים הנעים בין מיליון ל-20 מיליון דולר, ושחקן הטניס נובאק ג'וקוביץ כבר רכש שתי יחידות. לאחר השלמת הבנייה, המגדלים יציעו לדיירים שורה של שירותים יוקרתיים כמו בריכה עם מי מלח, מרפסת זכוכית לתצפית על העיר ומכון כושר.

הדמיית הפרויקט, צילום: streeteasy הדמיית הפרויקט | צילום: streeteasy הדמיית הפרויקט, צילום: streeteasy

בנוסף, הבניין מנסה לענות על הקושי במציאת חניה ברחוב, ולכן הוא מציע 40 מקומות חניה פרטיים. אולם, כנהוג בניו יורק, מדובר בצ'ופר יקר למדי. כל מקום חניה, שיכלול גם עמדת טעינה למכוניות חשמליות עולה 550 אלף דולר. עבור הדיירים שלא יכולים להרשות לעצמם לשלם חצי מיליון דולר על מקום חניה, הבניין מציע גישה בלעדית לאורך כל היום לצי של מכוניות מיני קופר וסדרה 3 של BMW. שירות שיתוף המכוניות יופעל על ידי ReachNow של BMW.

לדבריו של אלסנדרו פאלאורו מחברת הנדל"ן ביזי אנד פרטנרס, שאחראית על הפרויקט, הדיירים ישתמשו במכוניות לנסיעות קצרות "או אם הם צריכים לקפוץ לקנות משהו". התעריפים של השירות, שכבר פועל בערים כמו סיאטל ופורטלנד, סבירים יותר לעומת מחיר מקום החניה. המשתמשים ישלמו 41 סנט לדקה או סכום מקסימלי של 20 דולר לשעה. ניתן גם לשלם 50 דולר לשלוש שעות או 110 דולר ליום שלם. אם מעוניינים במכונית ליותר מיום המחיר נע בין 220-550 דולר.

מבין כל הבניינים שנבנו בניו יורק ב-20 השנים האחרונות, 69 בלבד מציעים לדיירים חניה צמודה. בעקבות המצוקה הקשה הזו, מקום חניה הפך לפינוק נוסף שמציעים היזמים של מגדלי היוקרה לדיירים, לצד סדנאות טעימות יין ושיעורי פילאטיס ויוגה. המחיר הממוצע לחניה עומד סביב 550 אלף דולר ויכול לטפס אפילו למיליון דולר בחלק מהמקומות, זאת בנוסף לדמי תחזוקה שמגיעים לכמה מאות דולר בחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות