אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כל 5 הקרנות שהגישו מועמדות למכרז האוצר קיבלו את אישורו

כל 5 הקרנות שהגישו מועמדות למכרז האוצר קיבלו את אישורו

חמש הקרנות שהגישו מועמדות למכרז הן איילון מבית הלמן אדובי, תמיר פישמן, אלומות, אקסלנס ואי.בי.איי. לפי תנאי המכרז ארבע הקרנות הראשונות שיצליחו לגייס סכום של 400 מיליון דולר יוכלו להירשם בבורסה

10.12.2017, 19:46 | הגר רבט
משרד האוצר שלח היום מכתבי אישור לחמש הקרנות שהגישו מועמדות למרכז להקמת קרן טכנולוגיה עילית. לפי תנאי המכרז ארבע הקרנות הראשונות שיצליחו לגייס סכום של 400 מיליון דולר יוכלו להירשם בבורסה.

חמש הקרנות שהגישו מועמדות למכרז הן איילון מבית הלמן אדובי, תמיר פישמן, אלומות, אקסלנס ואי.בי.איי.  

דורית סלינגר , צילום: אלעד גרשגורן   דורית סלינגר | צילום: אלעד גרשגורן דורית סלינגר , צילום: אלעד גרשגורן

מכתב האישור של האוצר כולל גם את הסעיף הבא: "בימים האחרונים נחשפנו לדפוסי השקעה שייתכן וינקטו על ידי מנהלי חלק מהקרנות, העלולים להגביל את שיקול הדעת של אנשי המפתח בניהול תיק ההשקעות של הקרן. למען הסר ספק, אבקש להבהיר כי תנאי המכרז קובעים כי אנשי המפתח שהוצגו על ידכם במסמכי המכרז ישמשו כ'יועץ לקרן' כמשמעותו בתקנות השקעות משותפות בנאמנות".

בהמשך מצויינים באוצר כי "בהתאם לכך, בידי אנשי המפתח צריכה להישמר הסמכות לקבל החלטות הנוגעות למדיניות ההשקעות של הקרן או לתת ייעוץ לשם קבלת החלטות בעניין זה. על מנהל הקרן לשמר סמכות זו ואת שיקול הדעת העמצאי של אנשי המפתח בעניין זה".

מחברת הלמן-אלדובי טכנולוגיות, המשמשת כיועץ לקרן "איילון סטארט אפ טכנולוגיה עילית" נמסר: "אנו שמחים להיכלל בין הגופים שזכו במכרז משרד האוצר להקמת קרנות הייטק בערבות מדינה ולהציע למשקיעים, כבר בשלב הראשון, פורטפוליו של 8 סטארט אפים נחשקים בשלבי הבשלה שונים ובכללם Moovit, FeeX ,ZeeK Fairfly, ואחרים אותם מוביל מייסד WAZE אורי לוין. מודל ההשקעות הייחודי של הקרן והשותפים האסטרטגיים עימם תעבוד הקרן יאפשרו לציבור הרחב, ולגופים המוסדיים, הזדמנות להפוך לשותפים באומת הסטארט אפ וליהנות מהפירות בעת הצלחת החברות".

מקרן אקליפטוס נמסר כי "אנו רואים בזה אירוע היסטורי לתעשיית ההייטק הישראלית. בזכות התכנית נוכל להמשיך לחזק את התעשייה הישראלית על ענפיה המגוונים וזאת תוך מעורבות ושותפות משמעותית של הציבור הרחב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות