אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחם נוסף בפרשת השחיתות: "בית הנערה" בהוד השרון צילום: מוטי קמחי

מתחם נוסף בפרשת השחיתות: "בית הנערה" בהוד השרון

השטח במערב העיר, ששייך לעיריית תל אביב, נכלל בתוכנית שאושרה השנה לבניית 2,450 דירות. לאחרונה נחקר בעניינו רמ"ט השר ישראל כץ

11.12.2017, 08:30 | ענת דניאלי וזהר שחר לוי

התפתחות נוספת בפרשת השחיתות המסועפת שבה נחקר בין היתר יו"ר הקואליציה דוד ביטן. ל"כלכליסט" נוגע כי מתחם נדל"ן נוסף הצטרף למתחמים בראשון לציון ובתל אביב שבהם נבדק חשד לתפירת מכרזים: בית הנערה בהוד השרון. המתחם שבבעלות עיריית תל אביב נכלל בתוכנית בנייה נרחבת שאושרה בפברואר בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז.

קראו עוד בכלכליסט

עידן פרץ, ראש מטהו של שר התחבורה ישראל כץ, נחקר לגבי בית הנערה. ראש עיריית הוד השרון, חי אדיב, מסר עדות אך ככל הידוע לא נשאל על פרויקט בית הנערה. גם שמו של השר כץ לא נקשר בתיק 1803.

דוד ביטן בדרך לאחת החקירות, צילום: מוטי קמחי דוד ביטן בדרך לאחת החקירות | צילום: מוטי קמחי דוד ביטן בדרך לאחת החקירות, צילום: מוטי קמחי

תוכנית הבנייה, שקודמה בידי עיריית הוד השרון, כוללת 2,450 דירות באזור כפר הדר שבמערב העיר. 120 דונם בתוכנית נמצאים בבעלות היסטורית של עיריית תל אביב, ובהם גם "בית הנערה" ‑ שטח ששימש שנים רבות כפנימייה לנוער במצוקה ונסגר ב־2003. אחרי שנכשלו ניסיונות של עיריית תל אביב לקדם הקמת מגדלים במקום, גובשה תוכנית לחלוקה מחדש של הזכויות בקרקע עם שאר הבעלים, שבמסגרתה קיבלה עיריית תל אביב זכויות בנייה ל־534 דירות. תוכנית זו אושרה בראשית השנה.

בלב פרשיית השחיתות הנחקרת כעת עומדים מתחם האלף ומתחם היקב המיתולוגי בראשון לציון. ביטן, שהיה סגן ראש עיריית ראשון לציון, נחקר אתמול בשלישית בתיק במשרדי להב 433, ועומת עם הקלטות והאזנות סתר. על כמה מהחשודים בפרשה מופעל לחץ לחתום על הסכם עד מדינה.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "העירייה מבהירה ומדגישה כי לא נערכת כל חקירה בנושא בית הנערה ככל שהדברים קשורים לעיריית הוד השרון ו/או לעומד בראשה. ייתכן שהמשטרה חוקרת חשדות שונים בנושא הקרקע שבבעלות עיריית תל אביב שנמצאת שמתחם בית הנערה ואולם נושא זה לא קשור לעיריית הוד השרון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות