אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח במו"מ להשקעה של 300 מיליון דולר ב-Carr של אלוני חץ צילום: עמית שעל

כלל ביטוח במו"מ להשקעה של 300 מיליון דולר ב-Carr של אלוני חץ

חברת הביטוח מתקרבת לסיכום על רכישת אג"ח להמרה של חברת הנדל"ן המניב האמריקאית מבית אלוני חץ - בעלת השליטה תזרים במקביל 68 מיליון דולר ל-Carr במסגרת גיוס הון

11.12.2017, 10:07 | מיקי גרינפלד

כלל ביטוח נכנסת להשקעה בחברת הנדל"ן המניב האמריקאית של אלוני חץ. קבוצת אלוני חץ מדווחת הבוקר לבורסה כי דירקטוריון החברה הבת קאר (Carr) החליט לחזק את ההון העצמי שלה באמצעות גיוס כולל של 375 מיליון דולר. זאת על מנת לתמוך ביעדי הצמיחה שהציבה לעצמה לשנים הקרובות, לרבות שמירה על יחסי מינוף.

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס הצפוי יחולק לשני חלקים: קאר מוציאה השבוע לפועל גיוס הון של הנפקת מניות בהיקף של 75 מיליון דולר. אלוני חץ משתתפת בגיוס זה עם הזרמה של 68 מיליון דולר. במקביל מנהלת קאר מו"מ מתקדם עם כלל ביטוח להשקעה של 300 מיליון דולר באג"ח להמרה שתנפיק עבורה.

אלוני חץ מחזיקה טרם הגיוס ב-47.8% מקאר והיא שותפה עם ג'יי.פי. מורגן בשליטה בחברה - הבנק האמריקאי מחזיק ב-42% בקאר. לאחר הגיוס עומדת ההחזקה של אלוני חץ על 50% וג'יי.פי מורגן ירד לאחזקה של 40%. קאר פועלת בוושינגטון הבירה ועוסקת במישרין ובעקיפין בהשקעה בנדל"ן מניב לצרכי השכרה ובניהול ואחזקת בנייני משרדים שבעלותה (אלוני חץ פועלת בארה"ב גם שלא דרך קאר, באמצעות החזקה של 55% בשלושה בנייני משרדים בבוסטון).

אג"ח להמרה מקנה לבעלים, מעבר לזכות להחזר החוב כמקובל, אף זכות להמרת האיגרת למניות רגילות של החברה המנפיקה. במובן זה אג"ח להמרה כוללת רכיב של אופציה המאפשרת למשקיע לנתב את השקעתו למסלול המועדף עליו, בין חוב לבין מניות.

בדיווח של אלוני חץ לבורסה נאמר כי אם המו"מ עם כלל ביטוח יבשיל לכדי הסכם, חברת הביטוח צפויה לממש את זכותה להמיר את החוב למניות עד לאוגוסט 2018. לאחר ההמרה שיעור ההחזקה של כלל ביטוח בקאר יעמוד על 13.65%. אלוני חץ מציינת עם זאת שגם לאחר ההמרה היא וג'יי.פי מורגן ימשיכו להחזיק בשליטה בחברה - האחזקה של אלוני חץ בקאר תעמוד על 44% ושל ג'יי.פי מורגן על 34%.

אלוני חץ היא חברת אחזקות המתמחה ומתמקדת בתחום הנדל"ן המניב - בארץ בעיקר באמצעות החברה הבת אמות ובחו"ל באמצעות שורה של חברות בנות. עיקר פעילותה בחו"ל מרוכזת בארה"ב כאמור וכן בשוויץ ובבריטניה (לאחרונה אף החליטה הקבוצה להגביר פעילות באנגליה על מנת לנצל הזדמנויות שייצרו בתקופה שלאחר הברקזיט). את הרבעון השלישי סיימה אלוני חץ עם FFO של 107 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), עלייה של 21% לעומת הרבעון המקביל. ההכנסות עלו ב-5.3% ל-393 מיליון שקל והרווח הנקי עלה ב-13.3% לסכום של 163 מיליון שקל.

חברת קאר השלימה בינואר השנה את עסקת הענק האחרונה שלה, במסגרתה רכשה בניין משרדים בוושינגטון תמורת 150 מיליון דולר. המבנה, בשטח של 17.4 אלף מ"ר, ממוקם במרכז העסקים הראשי של הבירה האמריקאית ונכון לסוף הרבעון ה שלישי מאוכלס בתפוסה של 90%. במקביל מפתחת קאר 4 פרויקטים בהיקף כולל של 1.4 מיליארד דולר – עד לתום הרבעון השלישי ההשקעה בפרויקטים אלה הסתכמה ב-668 מיליון דולר.

נתן חץ מנכ"ל ובעל שליטה באלוני חץ - המחזיקה ב-Carr, צילום: עמית שעל נתן חץ מנכ"ל ובעל שליטה באלוני חץ - המחזיקה ב-Carr | צילום: עמית שעל נתן חץ מנכ"ל ובעל שליטה באלוני חץ - המחזיקה ב-Carr, צילום: עמית שעל

בתוך כך בקבוצה בוצע גיוס נוסף של החברה הבת, אמות, שהנפיקה למשקיעים כ-10 מיליון מניות לפי שווי של 20 שקל למניה. עקב ביקושי יתר בהיקף של 330 מיליון שקל, הגדילה חברת הנדל"ן את הסכום הרצוי מ-199 מיליון שקל ל-213 מיליון. אלוני חץ בעלת השליטה השתתפה אף היא בהנפקה ורכשה מניות בשווי של 100 מיליון שקל. את ההנפקה הובילו ווליו בייס חיתום בהנהלת פלג פאר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות