אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינפימר הבורסאית מתרחבת מעבר לים: מקימה קו ייצור חדש ברוסיה

אינפימר הבורסאית מתרחבת מעבר לים: מקימה קו ייצור חדש ברוסיה

החברה מקיבוץ ברקאי, המייצרת חומר גלם לתעשיית הפלסטיק באמצעות מיחזור פסולת, תקים ללקוח קו ייצור המייצר כ-14 אלף טון אינפימר לשנה

11.12.2017, 14:18 | אמיר רוזנבאום

חברת אינפימר הבורסאית, העוסקת בייצור חומרי גלם חדשים לתעשיית הפלסטיק על בסיס טכנולוגיה ייחודית שפותחה על ידה, מדווחת היום (א') כי חתמה על מזכר הבנות לא מחייב עם יצרן העוסק בייצור, פיתוח, שיווק ומכירה של מוצרי פלסטיק להקמת קו ייצור ברוסיה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מזכר ההבנות, אינפימר תקים חברה משותפת אשר תוחזק במועד הקמתה 20% על ידה ו-80% על ידי יצרן מקומי שישקיע את מלוא הסכום הנדרש להקמת קו הייצור - וזאת עד לסכום מקסימלי של 7.5 מיליון יורו.

אינפימר מייצרת באמצעות מיחזור פסולת חומר גלם לתעשיית הפלסטיק הנושא את שמה - אינפימר. לחברה קו ייצור בקיבוץ ברקאי שמסוגל לייצר חצי טון של חומר גלם בשעה. לפי ההודעה לבורסה, קו הייצור החדש ברוסיה יהיה בעל יכולת ייצור של כ-14 אלף טון אינפימר לשנה. לפי החברה, טון אינפימר נמכר בשוק בכ-600 דולר.

החברה, שבשליטת בני הזוג יובל וטל תמיר, מצליחה להפוך 65% מהפסולת הגולמית שהיא קולטת לאינפימר, בעוד ש-10% הם נוזלים שעוברים אידוי והשאר יסיימו כפסולת להטמנה. כמו כן טוענת החברה כי האינפימר נמכר במחירים תחרותיים (כלומר זול יותר מחומר גלם בתולי או ממוחזר) ועדיין שמור על שולי רווח של מעל 50% רווחיות גולמית (שיעור גבוה בצורה חריגה לתעשייה.

החברה המשותפת תרכוש מאינפימר את הציוד המתאים לשם הקמת קו ייצור שיוקם תוך 12 חודשים ממועד החתימה על הסכמים מחייבים. כמו כן החברה המשותפת תשלם לאינפימר 10% מסך ההכנסות כפי שיוגדרו בהסכמים המחייבים (אך בכל מקרה סך שלא יפחת מ-60 דולר לטון). השלמת העסקה כפופה לחתימה על הסכמים מחייבים אשר יכללו בין היתר את כלל התנאים המסחריים, הסכם זיכיון והסכם לרכישת והקמת קו ייצור.

יובל תמיר מנכ"ל אינפימר: "אנו מאד שמחים על פריצתה של איניפמר לזירה הבינלאומית ועל הרחבת המודל העסקי של החברה, על ידי הקמת זכייניות בעולם. זוהי אבן דרך משמעותית ביותר בהתרחבות פעילותה של החברה למדינות נוספות וגדולות. החזון שלנו הולך ומתממש ואנו מלאי אמונה ביכולת להציע חומר גלם איכותי, במחיר מאד תחרותי והמשפר את איכות החיים בעולם. אנו מלאי מרץ וציפייה להמשיך בצמיחתה של חברת אינפימר".

מימין: טל ויובל תמיר בעלי השליטה באינפימר מימין: טל ויובל תמיר בעלי השליטה באינפימר מימין: טל ויובל תמיר בעלי השליטה באינפימר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות