אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאט לאואר עלול להפסיד את החווה שקנה בניו זילנד בגלל שאין לו "מוניטין ראוי" צילום: גטי אימג'ס

מאט לאואר עלול להפסיד את החווה שקנה בניו זילנד בגלל שאין לו "מוניטין ראוי"

בחודש שעבר פוטר מנחה הטלוויזיה הידוע מרשת NBC האמריקאית לאחר שאחת מהקולגות שלו האשימה אותו בהטרדה מינית. הרשיות בניו זילנד דורשות מזרים המבקשים להשקיע במדינה "תעודת יושר"

11.12.2017, 14:42 | שירות כלכליסט

ניו זילנד מחפשת מידע נוסף על האשמות לגבי עבירות המין של מאט לאואר כדי לקבוע אם מנחה תוכנית האירוח האמריקאית לשעבר, עדיין יכול להחזיק בנכסיו במדינה.

מאט ואשתו אנטה, רכשו השנה, באמצעות חברת אורנג' לייקס חווה של כ-65 דונם בסמוך לאגם וונאקה באי הדרומי של ניו זילנד. אולם הרגולטור להשקעות זרות של המדינה מחייב זרים המבקשים להשקיע בניו זילנד "תעודת יושר".

דוברת מטעם סוכנות הנדל"ן, ליסה בארט, אמרה לאתר ביזניס אינסיידר כי "החברה מודעת להאשמות שהועלו בקשר למט לאואר. אנו דנים בעניין עם נציגיו ומחפשים מידע נוסף בעניין. תנאי הכרחי לקבלת הסכמת החברה לרכישת הנכס הוא מוניטין ראוי".

זה הנוף שנראה מהחווה שרכש מאט לאואר בניו זילנד, צילום: גטי אימג זה הנוף שנראה מהחווה שרכש מאט לאואר בניו זילנד | צילום: גטי אימג'ס זה הנוף שנראה מהחווה שרכש מאט לאואר בניו זילנד, צילום: גטי אימג

לנכס חוף באורך 30 ק"מ לאגם. הבית המרכזי כולל 5 חדרי שינה וישנם בו עוד 10 ביתנים ו-4 מסלולי המראה. על פי ה"ניו זילנד הרולד", שוויו של הנכס הוא 9.1 מיליון דולר.

בחודש שעבר פוטר לאואר מרשת NBC לאחר שאחת מהקולגות שלו האשימה אותו בהטרדה מינית. לאואר היה כוכב ברשת במשך שני עשורים עד לפרשה זו. הוא פרסם תגובה ובה אמר: "חלק ממה שנאמר עלי אינו אמת או מסולף. אולם יש בסיפורים דברים שיכולים לגרום לי להתבייש בעצמי". 

מאט לאואר , צילום: גטי אימג מאט לאואר | צילום: גטי אימג'ס מאט לאואר , צילום: גטי אימג

על פי הרשות להשקעות זרות של ניו זילנד, על המשרד להביא בחשבון חקירות פתוחות או האשמות שטרם הוכחו.  

בארט אמרה כי הרשות יכולה להשיג צווי בית משפט ולאלץ אנשים להיפטר מנכסיהם במדינה, אם אכן נמצא פגם ביושרם.

ממשלת ניו זילנד החלה להחמיר עם משקיעים זרים המבקשים לרכוש נכסים במדינה. זאת במאמץ להתמודד עם המחסור בבתים. באוקטובר יזמה ראשת ממשלת ניו זילנד, ג'קינטה ארדרן, חקיקה האוסרת על רוכשים זרים לרכוש בתים במדינה נוכח העובדה כי המדינה הפכה יעד חם להשקעות נדל"ן בקרב משקיעים אמריקאים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות