אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים נושמים לרווחה: אנדי רובין חזר לנהל את אסנשיאל צילום: בלומברג

המשקיעים נושמים לרווחה: אנדי רובין חזר לנהל את אסנשיאל

מייסד החברה עזב את תפקידו בחודש שעבר, על רקע האשמות לפיהן ניהל יחסים בלתי הולמים עם אחת מהעובדות שלו. עזיבתו העמידה את עתיד יצרנית הטלפונים בסימן שאלה, בהיותו הנכס הכי חשוב שלה בתחרות מול ענקיות המובייל

11.12.2017, 14:48 | יואב סטולר

אנדי רובין, מייסד יצרנית הסמארטפונים הצעירה אסנשיאל, חזר לנהל אותה - לאחר שפרש זמנית מכס המנכ"ל בחודש שעבר, בעקבות חשדות למערכת יחסים בלתי הולמת שניהל עם עובדת. לפי דיווח של recode, סיים רובין את היעדרותו ושב לחברה במהלך סוף השבוע האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

רובין הודיע שיעזוב את התפקיד לאחר שנודע שניהל מערכת יחסים עם אחת מפקידותיו ב-2014, כשעבד כמנהל בכיר בגוגל. עם הופעת הדיווחים הראשונים בנושא, מיהר רובין להכחיש את שיוחס לו וגורמים מטעמו מסרו שהיו אלה יחסים בהסכמה. היעדרותו של רובין היתה גם קצרה וגם חלקית, שכן עדיין פקד את הבניין בו שוכנת אסנשיאל, משום שגם קרן Playground Global שייסד פועלת ממנו.

אנדי רובין, צילום: איי פי אנדי רובין | צילום: איי פי אנדי רובין, צילום: איי פי

ההחלטה של רובין - ממציא אנדרואיד ודמות מרכזית בעולם המובייל - מסמנת עתיד טוב יותר עבור אסנשיאל, חברה שבמידה רבה תלויה בניהולו. למשל, הידע והמוניטין של רובין הם שאיפשרו לאנסשיאל לגייס 300 מיליון דולר ממשקיעים בולטים כאמזון וטנסנט.

השקת ה-PH1, מכשיר האסנשיאל הראשון, לוותה במשברים: שניים מבכירי החברה עזבו בטונים צורמים בסמוך למועד ההשקה המקורי - שנדחה מספר פעמים במשך חודשים לפני שהושק בקיץ. לפני חודשיים הוזילה אסנשיאל את ה-PH1 מ-700 ל-500 דולר, כדי לנסות ולהאיץ את המכירות.

אסנשיאל מתכננת להשיק שורת מכשירים חכמים ותוספי חומרה לאסנשיאל, כשעדיין לא ברור איך תעשה זאת, מתי ובשיתוף אילו יצרניות חומרה. החברה חייבת להציג נתוני מכירות טובים, כדי להראות לשותפות פוטנציאליות ששווה להשקיע בפלטפורמה שלה. עדיין לא ידוע כמה טלפונים מכרה, אך שובו של רובין צפוי לשפר את מעמד החברה מול שותפים ומשקיעים פוטנציאליים. שוק המובייל נשלט בידי חברות ענק - סמסונג, אפל, וואווי והאחרות - מה שמקשה על שחקנים קטנים כאסנשיאל להשיג דריסת רגל משמעותית. אם לא תצליח החברה לגייס תקציבים משמעותיים לפיתוח ובעיקר לשיווק, כנראה שגם רובין לא יצליח להצילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות