אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוארך מעצרו של משה יוסף, מקורבו של ביטן; השופט: "ידו של החשוד בכל ויד כל בו" צילום: יריב כץ

הוארך מעצרו של משה יוסף, מקורבו של ביטן; השופט: "ידו של החשוד בכל ויד כל בו"

מעצרו של יוסף, החשוד המרכזי בפרשה השחיתות בראשל"צ, הוארך בשבוע. מעצרם של יזם הנדל"ן דרור גלזר ושל חשוד נוסף, אלברט ביטון הוארך ב-4 ימים

11.12.2017, 15:00 | זוהר שחר לוי
בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ב') את מעצרם של כמה מהמעורבים בתיק 1803, בהם יזם הנדל"ן דרור גלזר ואיש העסקים משה יוסף, מי שנחשב למקורבו של ח"כ ויו"ר הקואליציה דוד ביטן וחשוד מרכזי בפרשה. "ידו של החשוד בכל ויד כל בו", נכתב בהחלטה על יוסף.

קראו עוד בכלכליסט

מעצרו של יוסף הוארך בשבוע נוסף ואילו מעצרם של גלזר ושל חשוד נוסף, אלברט ביטון הוארך ב-4 ימים.

יוסף, איש עסקים בעל עסק לריהוט, נחשב לחשוד מרכזי בפרשה. הוא חשוד כי שימש למעשה כצינור להעברת הכספים מקבלנים ואנשי עסקים לח"כ ביטן. במהלך חקירותיו הציגה המשטרה בפני יוסף, כמו גם בפני ביטן, האזנות ותיעוד ויזואלי שלהם. ראיות המוכיחות לכאורה קבלת כספי שוחד מגורמים שונים בתמורה לקידום ענייניהם.  

חנות הרהיטים של משה יוסף, צילום: טל שחר חנות הרהיטים של משה יוסף | צילום: טל שחר חנות הרהיטים של משה יוסף, צילום: טל שחר

יוסף גם נחשד כי הציב את בנו לקבלת מכרז במתחם האלף בראשון לציון, אף שבפועל מי שעמדה מאחורי המכרז היא משפחת ג'רושי מרמלה. החשד הוא כי המכרז ניתן למשפחה בתמורה לכיסוי חובותיו של ביטן בשוק האפור.

בדיון שהתקיים היום בפני השופט עמית מיכלס, טענו סנגוריו של יוסף, עוה"ד גיל דחוח וגלית רוטנברג, כי לאחר שהוצגו בפניו הראיות, כלומר ההקלטות, הרי שאין חשש לשיבוש החקירה. עוד ציינו את מצבו הרפואי וביקשו לשחרורו.

דוד ביטן בתום חקירתו השנייה ב-433 , צילום: עמית שעל דוד ביטן בתום חקירתו השנייה ב-433 | צילום: עמית שעל דוד ביטן בתום חקירתו השנייה ב-433 , צילום: עמית שעל

נציג המשטרה, רפ"ק ערן שפי, ציין במהלך הדיון כי ככל שמתקדמת החקירה וככל שנחקרים עוד אנשים החשש לשיבוש חקירה מתחזק מאוד. "אין אבן שאנו הופכים שלא מראה כי נשלחו אין ספור זרועות מתוך חנות הרהיטים של יוסף".

השופט מיכלס ציין בהחלטתו להאריך את המעצר כי "קיים חשד סביר בעוצמה גבוהה ביותר הקושר את החשוד למיוחס לו". לדבריו, במהלך הימים האחרונים, ביצעה היחידה החוקרת עשרות אם לא מאות פעולות חקירה הן בעניינו של החשוד והן בעניינם של חשודים אחרים לפרשה.

"עוצמת החשד הסביר כנגד החשוד", הוסיף השופט, "ביחס לכלל החשודים, היא הגבוהה ביותר. החושד מעורב על פי החשד ברוב רובם של המעשים האסורים הנחקרים על ידי היחידה החוקרת. ניתן לומר שעל פי החשד הקיים בשלב זה, ידו של החשוד בכל ויד כל בו".

עוד צוין כי יש חשש כבש משיבוש חקירה ככל שיוסף ישוחרר בשלב הזה. לפי בית המשפט, לכך יש להוסיף את הקשר ההדוק בין יוסף לבין ח"כ ביטן שאיננו עצור. "לא ניתן להלום מצב שבו שני החשודים יהיו משוחררים", ציין השופט עמית מיכלס. "מובן הדבר שקביעה זו תשתנה ככל שיחלפו הימים, וחומרי החקירה המרכזיים יוטחו הן בחשוד והן בחשוד השני באופן שיצמצם את החשש לשיבוש ביניהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות