אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר טיעון לנאשם שסחט את בנק יהב: ירצה 3 שנות מאסר צילום: אוראל כהן

הסדר טיעון לנאשם שסחט את בנק יהב: ירצה 3 שנות מאסר

לפי כתב האישום שרעבי פרץ למחשבי חברת אקטיב טרייל, גנב מידע, הכין רשימות של אנשים אמידים ומכר אותן לבית השקעות שחיפש פרטי התקשרות של משקיעים פוטנציאליים על מנת לשווק להם

11.12.2017, 15:37 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר בשבוע שעבר הסדר טיעון בעניינו של ליאור שרעבי, שנאשם כי סחט את בנק יהב ואת חברת אקטיב טרייל, כך הותר היום (ב') לפרסום. במסגרת ההסדר ירצה שרעבי עונש מאסר של 3 שנים וישלם קנס של 25 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

כתב האישום בעניינו של שרעבי הוגש בספטמבר האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות עו"ד איתי גוהר מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה. לפי כתב האישום שרעבי פרץ למחשבי חברת אקטיב טרייל, גנב מידע וניסה לסחוט את הבנק. בפרקליטות ייחסו לשרעבי עבירות של סחיטה באיומים וחדירה למחשב כדי לעבור עבירה.

מאז הוגש כתב האישום התנהל בין הפרקליטות לבין סנגורו של שרעבי, עו"ד אבי חימי, הליך גישור, ובסופו הוגש בימים האחרונים לבית המשפט הסדר הטיעון.

ליאור שרעבי , צילום: אוראל כהן ליאור שרעבי | צילום: אוראל כהן ליאור שרעבי , צילום: אוראל כהן

במסגרת ההסדר הודה שרעבי כי נהג לחדור למערכות ממוחשבות של אקטיב טרייל, חברה המספקת שירותי דיוור ישיר לאלפי לקוחות שבה עבד בעבר. שרעבי העתיק מאות מאגרי מידע שהיו מאוחסנים בשרתי החברה והחזיק בידיו מידע פרטי ורגיש על אודות מיליוני אנשים.

שרעבי, כך לפי הודאתו, השתמש במאגרי המידע שלקח משרתי החברה ובעזרת חיתוכים סטטיסטיים שונים, יצר רשימות של אנשים אמידים ומכר את הרשימות הללו לבית השקעות שחיפש פרטי התקשרות של משקיעים פוטנציאליים על מנת לשווק להם את שירותיו.

בנוסף, שרעבי שלח בעשרות הזדמנויות שונות, הודעות דואר אלקטרוני מאיימות לבכירים בבנק יהב ובחברת אקטיב טרייל ואיים עליהם שאם לא יעבירו מיליוני שקלים במטבע הווירטואלי ביטקוין, הוא יפרסם ברשת האפלה (darknet) וכן יעביר לעיתונאים מאגרי מידע השייכים לבנק ולחברה ואשר פרסומם עלול להסב להם נזקים כלכליים.

על בסיס ההסדר ולאור הודאתו של שרעבי במיוחס לו, הרשיע אותו השופט בני שגיא בעבירות של חדירה לחומר מחשב, פגיעה בפרטיות וסחיטה באיומים. בית המשפט גזר עליו עונש מאסר של 3 שנים וכן קנס של 25 אלף שקל.

"המעשים חמורים", הנזק הפוטנציאלי משמעותי ביותר", כתב השופט שגיא בגזר הדין, "אולם מנגד- עומדים מגוון של שיקולים אשר מלמדים כי צדקו הצדדים בהגיעו להסדר הטיעון שהוצג".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות