אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועץ של נציגויות האג"ח של אפריקה: הצעתו של בן משה עדיפה על זו של סיידוף מבחינה כספית צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

היועץ של נציגויות האג"ח של אפריקה: הצעתו של בן משה עדיפה על זו של סיידוף מבחינה כספית

לפי פירמת ראיית החשבון בייקר טלי, ההצעה של מוטי בן משה עדיפה ב-20 מיליון שקל על זו של סיידוף. עם זאת, הם סבורים כי סיידוף צפוי להעביר את הכסף מהר יותר משום שאיננו זקוק לגיוס חיצוני של חוב; בתוך כך בן משה זימן את הנציגות לפגישה דחופה הערב

11.12.2017, 17:58 | גולן חזני

ההצעה של מוטי בן משה עדיפה ב-20 מיליון שקל על זו של נתי סיידוף, כך עולה מניתוח שביצע היועץ הכלכלי של נציגויות האג"ח של אפריקה ישראל, בייקר טילי שפורסמה היום (ב').

קראו עוד בכלכליסט

עוד נודע לכלכליסט כי בן משה זימן את הנציגות לפגישה הערב במשרדו וכי הוא עשוי לשפר עוד במעט את ההצעה שהגיש אמש. לפי הצעתו של בן משה, בכוונתו לרכוש את אפריקה השקעות תמורת 400 מיליון שקל, מתוכם 300 מיליון באגרות חוב, ובמקביל ירכשו החברות הציבוריות שבשליטתו (אלון ריבוע כחול ודור אלון) את אפריקה נכסים ואת מפעילת כביש 6 תמורת מזומן ואופציות בהיקף 1.5 מיליארד שקל.

סיידוף מציע רכיב של 650 מיליון שקל במזומן מתוכם 480 מיליון שקל בהזרמה חיצונית לעומת הזרמה של 100 מיליון בלבד של בן משה במזומן. למעשה מעמיד סיידוף שתי הצעות לרכישה: ההצעה הישנה שלו - שעברה ברוב של 51% בהצבעה הקודמת, והצעה חדשה שבה הוא מעניק אופציה לבן משה לרכוש ממנו את אפריקה נכסים ומפעילת כביש 6 עד ה-25 בדצמבר. עוד נודע כי הנציגות והנאמנים מתכוונים שלא לאפשר החל ממחר בבוקר לשני המתמודדים לשפר את הצעותיהם, וכי ההצבעות מחר תהיינה סופיות.

מוטי בן משה ונתי סיידוף, צילום: אוראל כהן מוטי בן משה ונתי סיידוף | צילום: אוראל כהן מוטי בן משה ונתי סיידוף, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות