אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראמקו חתמה על הסכם לגביית מס עם רשות המסים צילום: אלבטרוס

ישראמקו חתמה על הסכם לגביית מס עם רשות המסים

לפי ההסכם שנחתם בין הצדדים, השותפות תשלם מקדמה מדי חודש בגובה מס החברות, 24%, ובסוף השנה תבצע חלוקת דיבידנד של 23% ממנה ינוכה המס ליחידים בהתאם לאישורי ניכוי במקור שיוציאו מרשות המסים

11.12.2017, 20:08 | עמרי מילמן ותומר גנון

אחרי שנים של מחלוקת על מיסוי רווחי שותפויות הגז מפרסמת היום (ב') ישראמקו את ההסכם לגביית מס שחתמה עם רשות המסים. ההסכם פורסם לאחר ששופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א, מגן אלטוביה, דחה בפסק הדין שניתן בחודש שעבר את בקשת השותפות למסות את חבריה באמצעות מנגנון לפיו השותפות תנכה מהמחזיקים מס בחישוב של ממוצע משוקלל בין היחידים לחברות, במקום תשלום שיעור מס שונה ליחידים וחברות.

הרשות התעקשה לגבות את המס המלא מהשותפות ולא להגיע למצב בו היא גובה את המס הממוצע, שבמקרה של ישראמקו הגיע ל-27%. מבחינת ישראמקו, במצב הזה החברות מסבסדות למעשה את היחידים. כדי לבטל את הסבסוד הרשות צריכה להשיב להן 3% (שכן מס החברות עומד כיום על 24%) ולגבות עד 23% נוספים מהיחידים ומקרנות הנאמנות, שכן המס השולי המקסימלי מגיע ל-47% לא כולל מס ייסף. אלא שליחידים אין בהכרח תיק במס הכנסה ורשות המסים חששה שלא יהיה לה דרך לגבות את המס הזה.

כדאי לציין כי חברות משלמות רק מס חברות שכן בעלי המניות משלמים בסופו של דבר מס דיבידנד על הדיבידנדים מושכים מהחברה.

(ארכיון), צילום: אלבטרוס (ארכיון) | צילום: אלבטרוס (ארכיון), צילום: אלבטרוס

לפי ההסכם שנחתם בין הצדדים, השותפות תשלם מקדמה מדי חודש בגובה מס החברות (24%) ובסוף השנה תבצע חלוקת דיבידנד של 23% ממנה ינוכה המס ליחידים בהתאם לאישורי ניכוי במקור שיוציאו מרשות המסים. מי שלא יוציא אישור לניכוי במקור (שמסדיר מה שיעור המס שעליו לשלם על הכנסותיו) ישלם מס מלא וכל הדיבידנד יילך למעשה כתשלום מס.

לפי ההסכם, נשמר השוויון שמאפשר תשלום מס בהתאם לצורך לכל אחד מהשותפים בשותפות כאשר רשות המסים לא צריכה לחשוש שלא תוכל לגבות את המס.

ישראמקו טרם פרסמה את רווחיה עבור 2017 אולם ההסכם מסדיר כעת רווחים שעומדים על עשרות מיליוני דולרים, ויהווה למעשה בסיס עבור השנים הבאות ועבור שותפויות אחרות.

בינתיים קיימת עדיין מחלוקת שמתנהלת בבתי המשפט בין ישראמקו לרשות המסים בנוגע למיסוי השנים הקודמות שם הרווחים עומדים על מיליוני דולרים בלבד, כאשר שם בעלי יחידות ההשתתפות היו אחרים מאלו בהסדר הנוכחי ולכן הוא חל עליהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות