אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
UBS: "הביטקוין - אם כל הבועות; לא ייהפך למטבע לגיטימי" צילום: Justin Canning

UBS: "הביטקוין - אם כל הבועות; לא ייהפך למטבע לגיטימי"

פול דונובן, הכלכלן הגלובלי הראשי של UBS, לא מתרשם מהזינוק המטאורי של המטבע הווירטואלי: "לא ניתן להשתמש בו בעסקאות בסיסיות"

11.12.2017, 20:39 | שירות כלכליסט

לרשימת רואי השחורות של הביטקוין הצטרפו היום כלכלני UBS. לדעתם, המטבע הדיגיטלי לא צפוי להפוך למטבע לגיטימי, גם לאחר השקת החוזים העתידיים בארה"ב.

"הביטקוין הוא אם כל הבועות. למטבעות וירטואליים יש ערך רק אם הם מתקבלים ככסף, אך לא ניתן להשתמש בהם עבור עסקאות בסיסיות. בנוסף, כמות המטבעות הווירטואליים יכולה רק לעלות ולעולם לא לרדת, מה שהופך אותם למשמרי ערך גרועים" - כך כתב הכלכלן הגלובלי הראשי של UBS, פול דונובן. "נכון להיום, השימוש במטבעות וירטואליים יכול להיעשות רק במקביל למכירת נכסים ורכישה של שירותים".

דונובן אמר באוקטובר כי התנודתיות הקיצונית במחיר הביטקוין מונעת ממנו להוות "משמר ערך", שהוא מאפיין מרכזי של כסף באשר הוא. "עם עלייה פי 20 במחירי המטבע בשנתיים בלבד, והיעדר כל גיבוי כלכלי בסיסי, המחירים הללו הם כמעט בוודאות בועה", הוא הוסיף.

פול דונובן , צילום: Justin Canning פול דונובן | צילום: Justin Canning פול דונובן , צילום: Justin Canning

באופן דומה, מייסד חברת Bridgewater Associates, ריי דלי, הטיל בספטמבר בספק את יכולתו של הביטקוין להוות יחידת חליפין. "הביטקוין לא יכול לבצע עסקאות. לא ניתן לשלם איתו בקלות. הוא לא משמר ערך מעשי בגלל התנודתיות שלו, בשונה מזהב. חבל, הוא יכול היה להיות כסף, הוא יכול היה לעבוד קונספטואלית, אבל כמות הספקולציות סביבו והיעדר עסקאות של ממש פוגעים באפשרות הזאת".

מייקל נובוגרץ, מנהל לשעבר של Fortress קרנות גידור ואחד מותיקי וול סטריט מאמין עם זאת שהמטבע יכול להמשיך לנסוק אפילו אם הוא בועה: "אני חושב שהוא הולך להיות הבועה הגדולה ביותר של דורנו. הביטקוין יכול להגיע בקלות ל-40 אלף דולר עד סוף 2018", הוא אמר בראיון ל-CNBC. "גל גדול של כסף מתקרב אלינו, לא רק כאן אלא בכל העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
פול דונובן אמר , גם גוגל אמר ,אז אמרו.......
Many people did not invest in Amazon, because GOOGLE said it was a scam.. Many did not believe PayPal when it first use because GOOGLE said its the biggest scam.. GOOGLE said AMWAY is a SCAM.. GOOGLE said Forever Living is a SCAM.. GOOGLE said BITCOIN is a SCAM.. But look Google was all wrong. Because google got the sick of bloggers, they write the word SCAM to attract people for Clicks. Real #Leaders, Real #Networker and Real #Investor will never Search reviews on #GOOGLE. They will look for Real reviews from the members who are in the company and do the Real research about the company. They will understand the concept, analyze how company generates money and then they will invest into it. Say goodbye to #SCAMS now! Come fall into a Real Legit and Long term community where you can make seamless money for the lifetime.
מאור ליפיצובסקי  |  11.12.17
5.
הוא צודק, המסחר בחוזים עליו דליל ביותר. המקצוענים שומרים מרחק נגיעה
מהדבר הזה....זה לא מטבע , זה לא זהב..זה בולשיט חסר רגולציה שכל מיני בעלי אינטרס מפמפמים מבוקר ועד ערב...אפילו טכנולוגית הוא מיושן... מי שקונה - זה העדר שנסחף אחר בעלי האינטרס שקונים ומוכרים בתיאום בין עצמם כדי להריץ מה שהיה מביא אותם למאסר 25 שנה אם היו עושים בבורסה מפוקחת.
ד  |  11.12.17
לכל התגובות