אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינוי ירוק: בכיר בחברה להגנת הטבע מונה לראשות ועדת התכנון של מחוז חיפה צילום: תומי הרפז

בלעדי לכלכליסט

מינוי ירוק: בכיר בחברה להגנת הטבע מונה לראשות ועדת התכנון של מחוז חיפה

שר האוצר קיבל את המלצת ועדת האיתור למנות לתפקיד את מנהל תחום התכנון בחברה בעשור האחרון, איתמר בן דוד. בשנים האחרונות היה בן דוד ממתנגדיה החריפים של הוועדה לבנייה מהירה (ותמ"ל)

11.12.2017, 22:33 | נמרוד בוסו

מנהל תחום התכנון בחברה להגנת הטבע בעשור האחרון, איתמר בן דוד, מונה ביום חמישי האחרון לתפקיד יו"ר ועדת התכנון המחוזית של מחוז חיפה. זאת לאחר ששר האוצר משה כחלון קיבל את המלצתה של ועדת האיתור שהוקמה לאיוש התפקיד, ולאחר אישור המינוי בממשלה. בכך יהפוך בן דוד לסמכות התכנונית העליונה בתא שטח המאכלס כמיליון תושבים, המשתרע מחדרה בדרום ועד לקריות בצפון.

במרץ השנה הגיע בן דוד לשלבי המיון הסופיים של ועדת האיתור לתפקיד יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב, והיה אחד משני המועמדים הסופיים לתפקיד יחד עם האדריכלית דניאלה פוסק, שנבחרה לבסוף לתפקיד.

איתמר בן דוד, צילום: תומי הרפז איתמר בן דוד | צילום: תומי הרפז איתמר בן דוד, צילום: תומי הרפז

לבן דוד תואר ראשון בגיאוגרפיה מאוניברסיטת בר אילן, ותואר שני בתכנון ערים מהטכניון. בעבר שימש בכמה תפקידים בתחום התכנון, הן ברשות לתכנון במשרד החקלאות, והן במינהל התכנון, שבו שימש כמנהל תחום תכנון ארוך טווח במשך תקופה בת שנתיים. מ-2006 ועד היום, שימש בן דוד כמנהל תחום תכנון בחברה להגנת הטבע.

במסגרת תפקידו הרבה בן דוד לייצג בוועדות התכנון הארציות, בהן המועצה הארצית לתכנון ובנייה, את ארגון הגג של הגופים הירוקים, הנוטים לעמדות המעדיפות שימור על פני פיתוח, ובתוך כך הציג לא פעם עמדה אופוזיציונית לעמדות מינהל התכנון. בין היתר היה אחד המתנגדים החריפים ביותר לוועדה לתכנון מהיר (ותמ"ל) שהוקמה לפני שלוש שנים. מנגד, תמך בתוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה (תמ"א 38) השנויה גם היא במחלוקת. בהזדמנויות שונות אמר כי הוא רואה בה את הכלי היעיל ביותר הקיים כיום להוספת מספר גדול של יחידות דיור בשטחים הבנויים - שהיא אינטרס ירוק, משום שהיא מצמצמת את הצורך בפיתוח של שטחים פתוחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות