אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטח מעזה: מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה בשמי אשקלון צילום: ynet

מטח מעזה: מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה בשמי אשקלון

ההסלמה בדרום נמשכת. רקטות נורו הערב מרצועת עזה ולפחות אחת מהן יורטה בידי מערכת כיפת ברזל. האזעקה נשמעה ביישובים רבים במועצות חוף אשקלון ושער הנגב. מוקדם יותר התפוצצה רקטה במועצה האזורית אשכול

11.12.2017, 23:57 | ynet
מערכת כיפת ברזל יירטה הערב (יום ב') רקטה ששוגרה מרצועת עזה. איש לא נפגע ולא דווח על נזק. רקטות שנורו מרצועת עזה בשעה 23:32 לערך גרמו להפעלת אזעקה ביישובים רבים באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון.

בין היתר נשמעו אזעקות ביישובים הבאים: אשקלון, אזור התעשייה אשקלון, באר גנים, ברכיה, הודיה, כפר סילבר, משען, ניר ישראל, בית שקמה, בת הדר, גיאה, מבקיעים, תלמי יפה, זיקים, כרמיה, יד מרדכי ונתיב העשרה.

מוקדם יותר הערב התפוצצה רקטה שנורתה מרצועת עזה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. צה"ל תקף בתגובה באמצעות ירי טנק וחיל האוויר עמדות חמאס בדרום רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי הוא "רואה בארגון הטרור חמאס אחראי בלעדי למתרחש ברצועת עזה".

יירוט רקטה (ארכיון), צילום: ynet יירוט רקטה (ארכיון) | צילום: ynet יירוט רקטה (ארכיון), צילום: ynet

ההסלמה בדרום נמשכת על רקע נטרול מנהרת טרור שנייה של חמאס שחדרה מאות מטרים לשטח ישראל. חמאס איים בתגובה כי "על האויב לחשוש ועליו לדעת כי הוא ישלם את מחיר שבירת כללי העימות עם ההתנגדות בעזה. הימים הבאים יוכיחו לאויב את גודל שגיאתו ואת ההערכה השגויה שלו לכוח הרצון של ההתנגדות".

ביום שישי בערב נורו שלוש רקטות לעוטף עזה - אחת נורתה ושתיים התפוצצו בשטח העיר שדרות. שני בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם לכמה מכוניות. צה"ל תקף בצפון הרצועה פעמיים במהלך סוף השבוע ומטוסי חיל האוויר הפציצו אתרים לייצור אמצעי לחימה ומחסני תחמושת של חמאס.

במהלך סוף השבוע החלו כמה יישובים בעוטף עזה על דעת עצמם ובשיתוף צה"ל, להנחות את התושבים להישאר בסמוך למרחבים מוגנים בעקבות המתיחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות