אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה המחלוקת סביב עסקת מכבי חדרה: אאורה תקים 333 יח"ד צילום: זהר שחר

הסתיימה המחלוקת סביב עסקת מכבי חדרה: אאורה תקים 333 יח"ד

אאורה צפויה להגדיל את סכום הרכישה ל-80 מיליון שקל, ובתמורה תקבל מגרש זמין לבנייה; במקביל חתמה עם בעלי קרקע סמוכה על עסקה לביצוע פינוי בינוי, שתאפשר את הקמתו של מגדל רביעי

12.12.2017, 10:28 | דותן לוי

סיומו של סכסוך בין בעלי קרקע בחדרה יאפשר לחברת אאורה, בבעלות יעקב אטרקצ'י להתקדם עם פרויקט מגרש מכבי חדרה, קרקע שבה זכתה במסגרת מכרז לפני כשנתיים. מדובר על 9.5 דונם שכללו את מגרש הכדורגל המיתולוגי של מכבי חדרה וכן את תנועת הנוער מכבי צעיר. הקרקע הוחזקה על ידי אגודת מייסדי חדרה, אך לאחר רכישת הקרקע התגלעו חילוקי דעות בין המוכרים בנוגע לאופן חלוקת כספי המכירה. כעת, נסללה הדרך להוצאת הפרויקט לפועל לאחר שנחתם הסכם פשרה בין הצדדים אשר קיבל תוקף של פסק דין מבית המשפט וכן זכה לאישור האסיפה הכללית של אגודת מייסדי חדרה.

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם שנחתם העביר את האחריות לפינוי המחזיקים במגרש לאגודה שהחזיקה בקרקע, כך שאאורה צפויה לקבל את המגרש פנוי וזמין לבנייה. במקביל, כחלק מההסכם הסופי, מחיר רכישת הקרקע עלה ל-80 מיליון שקל.

מלבד הקרקע המדוברת, במהלך התקופה המשיכה אאורה בקידום הפרויקט והתקשרה עם בעלי זכויות במגרש הצמוד, עליו בנויות כיום 22 דירות ו-8 חנויות במסגרת עסקת "פינוי בינוי", במסגרתה תהרוס את המבנים הקיימים ותקים מגדל רביעי נוסף שיהווה חלק מהפרויקט.

הקרקע המיועדת לבנייה בחדרה, צילום: זהר שחר הקרקע המיועדת לבנייה בחדרה | צילום: זהר שחר הקרקע המיועדת לבנייה בחדרה, צילום: זהר שחר

שטחה הכולל של חטיבת הקרקע להקמת הפרויקט עומד על כ-12 דונם והיא ממוקמת במרכז העיר חדרה, בין הרחובות הרברט סמואל, ששת הימים ורמב"ם. הקרקע צמודה למכללת אפיק, להיכל הספורט העירוני, לעירייה, לבית משפט השלום, למוסד לביטוח לאומי ולתחנה המרכזית בעיר. מדובר במרכז הממשי של העיר בו נמצאים מרבית השירותים המשמעותיים עבור התושבים. הפרויקט מהווה חלק מתוכנית מאושרת כללית לאזור אשר צפויה לשנות את פני מרכז העיר חדרה.

על פי התוכנית, שני המגרשים כוללים זכויות בנייה ל-333 יחידות דיור לצד כ-4,200 מ"ר שטחי מסחר וחניה תת קרקעית. בכוונת אאורה להגיש בקשה להגדלת הזכויות במסגרת ההקלות הקיימות כך שתוכל להקים 430 יח"ד במתחם מגורים ומסחר המשלב מגדלים ובנייה מרקמית. כך, חלקו של המתחם הפונה לרחוב יכלול קומת קרקע מסחרית גבוהה ומעליה קומות למגורים מרקמיות, וברקע יוקמו 4 מגדלי יוקרה בני 21-17 קומות לצד שטחים מסחריים נוספים ומעל שתי קומות של חניון תת-קרקעי. בסך הכל יכלול המתחם כ-5,000 מ"ר שטחי מסחר.

עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-550 מיליון שקל והוא צפוי לצאת לשיווק באוגוסט 2018. ההכנסות הצפויות הינן כ-652 מיליון שקל, והרווח הצפוי הינו כ-96 מיליון שקל, סכום המשקף תשואה של כ-17.3%. בעלי המניות בחברת אגודת מייסדי חדרה - בעלת הקרקע, יוצגו על ידי עו"ד ששי מנחם ממשרד מ. פירון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות