אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד אפל וממציאי האינטרנט: "צריך לעצור את ביטול ניטרליות הרשת" צילום: businessinsider

מייסד אפל וממציאי האינטרנט: "צריך לעצור את ביטול ניטרליות הרשת"

סטיב ווזניאק שהקים את ענקית הטכנולוגיה ביחד עם סטיב ג'ובס, מפתח ה-WWW וינט סרף וסר טים ברנרס-לי חתמו על מכתב שהועבר לקונגרס האמריקאי - בו טוענים שביטול הניטרליות יהרוס את האינטרנט ויפגע בגולשים

12.12.2017, 12:25 | עומר כביר
חלוצי האינטרנט בעד ניטרליות הרשת: במכתב לחברי קונגרס יוצאים כמה מהאבות המייסדים של עולם המחשוב המודרני נגד כוונת רשות התקשורת הפדרלית בארה"ב (FCC) לבטל השבוע תקנות שמונעות מספקיות אינטרנט מלהתערב בתעבורה שעוברת דרכן. "מדובר באיום מיידי לאינטרנט שעבדנו כל כך קשה כדי ליצור. צריך לעצור את זה", הם כותבים.

קראו עוד בכלכליסט

על המכתב חתומים כמה מהשמות החשובים בהיסטוריה של האינטרנט; אלו כוללים את יוצר פרוטוקול TCP/IP, וינט סרף; מפתח ה-WWW, טים ברנרס-לי; אחד ממפתחי ארפאנט, סטיב קרוקר; סטיבן וולף, שהוביל את הפיכת ארפאנט מרשת צבאית לרשת אזרחית ששימשה כבסיס לאינטרנט; מפתח פרטוקול DNS, פול ויקסי; ועמיתו של עדי שמיר לפיתוח פרוטוקול ההצפנה RSA, רונלד ריבסט.

סר טים ברנרס-לי, צילום: אי פי איי סר טים ברנרס-לי | צילום: אי פי איי סר טים ברנרס-לי, צילום: אי פי איי

לצדם חתומים על המכתב כמה מהשמות הבולטים בעולם המחשוב בעבר ובהווה, ובראשם מייסד אפל סטיב ווזניאק, יו"ר קרן מוזילה מיטשל בייקר ומייסד Interner Archive ברוסטר קייל.

סטיב ווזניאק, צילום: איי אף פי סטיב ווזניאק | צילום: איי אף פי סטיב ווזניאק, צילום: איי אף פי

במכתב דוחים החלוצים את טענת ה-FCC שלפיה ביטול התקנות יחזיר את הרגולציה על הרשת למצב שבו היתה לפני 2015. "ההצעה פגומה ולוקה בהבנה שגויה של טכנולוגיית האינטרנט", נכתב. "ההצעה מפרקת 15 שנה של פיקוח ממוקד מצד יו"ר ה-FCC הן מטעם המפלגה הדמוקרטית והן מטעם המפלגה ההרפוליקנית, שהבינו את האיום שספקיות אינטרנט יכולות להוות לשוק החופשי באינטרנט".

"ההצעה תוביל לביטול הגנות שמונעות מספקיות אינטרנט לחסים תוכן, אתרים ואפלקיציות, להאט או להאיץ שירותים ולחייב שירותים מקוונים על גישה למסלולים מהירים. ההצעה גם תבטל פיקוח על אפליה או התנהגות בלי סבירה מסוגים אחרים. היא מסירה פיקוח ארוך שנים של ה-FCC על ספקיות אינטרנט מבלי ליצור תחליף ראוי שיגן על צרכנים, שוק חופשי וחדשנות מקוונת".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות