אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש: "מנכ"ל הגנת הסביבה לא היה בניגוד עניינים בטיפול במכל האמוניה" צילום: תומי הרפז

היועמ"ש: "מנכ"ל הגנת הסביבה לא היה בניגוד עניינים בטיפול במכל האמוניה"

לפני כמה חודשים התעוררו חשדות לפיהם ישראל דנציגר מכיר אישית את אחד מלקוחות מכל האמוניה. היועמ"ש: "אין עוד מניעה שישוב לטפל בעניינים הקשורים למכל"

12.12.2017, 14:36 | ליאור גוטמן
היועץ המשפטי לממשלה הודיע היום (ג) למשרד להגנת הסביבה, כי בעקבות עמדת אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה ולפיה טיפולו של מנכ"ל המשרד, ישראל דנציגר, בסוגיית מכל האמוניה, לא היה נגוע בניגוד עניינים ואין מניעה שישוב לטפל בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

החשדות התעוררו בחודש יולי האחרון, אז רמז מבקר המדינה על מעשים אי כשרים בכל הקשור לטיפול במכל האמוניה. הביקורת על דנצינגר היתה שהוא מכיר אישית את אחד מלקוחות מכל האמוניה ששימש אז כבכיר בחברת כיל, שבעת פעולת המכל רכשה כ-25% מהביקוש המקומי.

מכל האמוניה , צילום: זהר שחר מכל האמוניה | צילום: זהר שחר מכל האמוניה , צילום: זהר שחר

לפי המשרד להגנת הסביבה, חוות דעתו של עו"ד דני חורין ממחלקת הייעוץ וחקיקה (ציבורי-מינהלי) במשרד המשפטים, שנכתבה על דעת היועמ"ש, הבהירה שאין עוד מניעה לכך שדנציגר ישוב לטפל בעניינים הנוגעים לסוגיית מכל האמוניה וכיל, וכי במקביל, יתוקן הסדר ניגוד העניינים עליו הוא חתום.

דנציגר בתגובה: "היום נקבע את מה שידעתי כל הזמן: לא הייתי נגוע בניגוד עניינים ופעלתי ללא רבב. נקטנו בשורה של צעדים אסטרטגיים משמעותיים כמו סגירת מכל האמוניה. בכוונתי להמשיך ולהוביל ולהנהיג בעשייה ציבורית למען תושבי ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות