אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ניירות ערך לקרנות הנאמנות: אל תרכשו חוזים על הביטקוין צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

רשות ניירות ערך לקרנות הנאמנות: אל תרכשו חוזים על הביטקוין

הרשות פנתה למנהלי הקרנות על מנת לוודא שהם אינם משקיעים בחוזים על המטבע בניסיון לרשום רווח מהיר - מתוך כוונה למנוע חשיפה מסוכנת לציבור הרחב

12.12.2017, 15:11 | רחלי בינדמן

רשות ניירות ערך פנתה בשעות האחרונות למנהלי קרנות הנאמנות והורתה להם שלא לבצע השקעות בחוזים העתידיים על הביטקוין, שהמסחר בהם החלו השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

הפניה מגיעה על רקע חשש של הרשות שכמה מנהלי קרנות יתפתו לרכוש את החוזים ולרשום רווחים מהירים. עמדת יו"ר הרשות שמואל האוזר היא שלפחות בשלב זה, כל עוד המסחר במטבע הדיגיטלי אינו מוסדר ומפוקח רגולטורית, הוא מסוכן להשקעה ולחשיפה לציבור הרחב.

זהו מהלך נוסף שמבצעת הרשות בניסיון להתמודד עם רמת הסיכון הטמונה במטבעות הדיגיטליים: האוזר הודיע מוקדם יתר היום כי הוא בוחן לאסור על חברות המכניסות בדלת האחורית פעילות בבייטקוין להיסחר בבורסה הישראלית.

בשבועות האחרונים זינק מחיר הביטקויין במאות אחוזים. עם פתיחת המסחר בחוזים על המטבע התברר כי הברוקרים הגדולים בעולם מסרבים לאשר למשקיעים לפתוח פוזיציות שורט על המטבע (מכירות בחסר). זאת  מחשש לתנודתיות חריפה מידי שתגרור הפסדים שהשורטיסטים לא יוכלו לעמוד בהם - ויחשפו להפסדים אתה את חברות הברוקרים. המצב שבו ניתן רק לרכוש חוזים מבלי לבצע שורט תרמה לניפוח יתר של מחיר המטבע. 

שמואל האוזר, צילום: אוראל כהן שמואל האוזר | צילום: אוראל כהן שמואל האוזר, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות