אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: חברת שפיר זכתה במכרז לבניית שכונה שלמה בחריש צילום: אלעד גרשגורן

לראשונה: חברת שפיר זכתה במכרז לבניית שכונה שלמה בחריש

החברה תקבל מתחם לבניית 1,196 דירות ושטחי מסחר בשכונות אור המזרח, ותטפל גם בתכנון וביצוע עבודות הפיתוח של המתחם, ובניית מוסדות החינוך ומבני הציבור בו

12.12.2017, 17:38 | אמיתי גזית
חברת 'שפיר' זכתה במכרז מקרקעין ראשון מסוגו בשיטת "תכנן ובנה" שקידם משרד הבינוי והשיכון. החברה תקבל מתחם לבניית 1,196 דירות ושטחי מסחר בשכונות אור המזרח בחריש, ותטפל גם בתכנון וביצוע עבודות הפיתוח של המתחם, ובניית מוסדות החינוך ומבני הציבור בו. במכרזים רגילים חברות הבנייה מתמודדות רק עם בניית הדירות, ואילו עבודות הפיתוח ובניית מוסדות הציבור מבוצעות בנפרד. מכרז זה הוא פיילוט ראשון לקראת מכרזים נוספים לבניית מתחמים אחרים שעתיד להוציא משרד הבינוי.

קראו עוד בכלכליסט

העיר חריש, צילום: עמית שעל העיר חריש | צילום: עמית שעל העיר חריש, צילום: עמית שעל

החברה זכתה במכרז משום שהתחייבה למכור את הדירות במחיר הזול ביותר- 6,355 שקל למ"ר לא כולל מע"מ, סכום הנמוך ב-150 שקל ממחיר המקסימום שקבע משרד הבינוי.

היקפו הכספי של הפרויקט יהיה יותר ממיליארד שקל, והוא כולל יחד עם הדירות גם 2 בתי ספר יסודיים, 11 כיתות גן, מתנ"ס, אולם ספורט, מגרשי ספורט ושלוש כיתות מעון יום. החברה התחייבה להשלים את מסירת הדירות, התשתיות ומבני הציבור והחינוך הכלולים במכרז בתוך 40 חודשים.

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: "הכנסת שיטת 'תכנן בנה' היא לא פחות ממהפכה בענף הבנייה הישראלי. אני סמוך ובטוח שהפיילוט בחריש יירשם כהצלחה נוספת, בשורת המהלכים שנקטנו בשנתיים האחרונות - כהכנסת חברות בנייה זרות, תיעוש הבנייה, עדכון חוקי מכר דירות והסרת חסמים בירוקרטיים. כל אלה יביאו לקיצור לוחות זמני העבודה וייעול המערכת המסורבלת ומרובת היזמים – זוהי בשורה עבור הציבור הישראלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות