אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקופיה גייסה 13 מיליון דולר בהובלת הראל ביטוח צילום: שאטרסטוק

אקופיה גייסה 13 מיליון דולר בהובלת הראל ביטוח

החברה פיתחה טכנולוגיה לניקוי פאנלים סולאריים, שמאפשרת לשמור על תפוקת החשמל שלהם. בסבב הגיוס השתתפו גם Swarth Group של שאול שני, גלנרוק של לאון רקנאטי וגנדיר

12.12.2017, 18:30 | מאיר אורבך

חברת הקלינטק אקופיה גייסה 13 מיליון דולר בהובלת חברת הביטוח הראל ובהשתתפות משקיעי החברה - Swarth Group של שאול שני, גלנרוק של לאון רקנאטי וגנדיר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מפתחת פתרונות לניקוי פאנלים סולאריים מאבק - אחד הכשלים הגדולים בתחום האנרגיה המתחדשת, שמשפיע על תפוקת החשמל של הלוחות. הפיתוח של אקופיה מאפשר לנקות עד 99% מהאבק, תוך כריית מידע וניתוח נתונים שתורם לייעול תהליך תחזוקת הלוחות.

פאנלים סולאריים, צילום: שאטרסטוק פאנלים סולאריים | צילום: שאטרסטוק פאנלים סולאריים, צילום: שאטרסטוק

עד כה צברה ניסיון בניקוי כ-200 מיליון פאנלים שכאלה, בשיתוף חברות מובילות בתחום כמו Engie Group, EDF, NTPC, Actis Group, Adani Power, SunEdison / Terraform ועוד. צפי ההזמנות של אקופיה ל-2018 עומד על יותר מ-2,000 מגה-ואט.

מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים נמסר: "באקופיה זיהו בהצלחה צורך קריטי בתעשייה הסולארית, נתנו מענה אמין וחסכוני שתורם רבות בהורדת מדרג עלויות החשמל (LCOE) ברחבי העולם ובכך למעשה שינו את חוקי המשחק".

"הצטרפותה של קבוצת הראל כמשקיעה מחזקת את עמדתה של אקופיה כפתרון המוביל בשוק לפרוייקטים סולאריים בקנה מידה גדול" אמר ערן מלר, מנכ"ל ומייסד שותף באקופיה. "ההשקעה, אשר מבטיחה לחברה איתנות כלכלית, תאפשר לנו להמשיך לשרת נאמנה את השחקנים הגדולים בתחום הסולארי ברחבי העולם, לעמוד בדרישות של מיטב המוסדות הפיננסיים העוסקים בקלינטק, ולתת מענה לשווקים ופרוייקטים חדשים". הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות