אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פותח מסך סמארטפון עם סורק טביעות אצבע מובנה

פותח מסך סמארטפון עם סורק טביעות אצבע מובנה

אפשר לשכוח ממצלמות וכפתורים: חברת Synaptics חשפה סורק מיוחד שמוטמע במסך עצמו; לפי הערכות, סמסונג תהיה הראשונה שתשתמש בחיישן במכשירי הדגל הבאים שלה, בראשם הגלקסי S9

12.12.2017, 19:05 | רפאל קאהאן

חיישן טביעות האצבע עומד לעבור אל תוך המסך: חברת Synaptics, שמתמחה בפיתוח חיישנים ביומטריים, חשפה היום (ג') חיישן שמוטמע בתוך מסכי סמארטפונים. בנוסף, הצהירה שאחת מחמש יצרניות הסמארטפונים הגדולות בעולם תשתמש בו במכשירי הדגל שלה. לפי הערכות שטרם אושרו, מדובר בסמסונג ובמכשיר הגלקסי S9 שלה.

קראו עוד בכלכליסט

בשנה שעברה הופיעו דיווחים ראשונים על חיישן שכזה, שנועד עבור הגלקסי S8, דיווחים שהתגלו כשגויים עם השקת הטלפון. בהמשך, הוערך שאפל היא שתצטייד בחיישן ותטמיע אותו באייפון X, אך גם אז התברר שהחברה העדיפה לבנות עבורו מערך מצלמות זיהוי פנים ככלי אימות זהות מרכזי.

עיצוב קונספט של הגלקסי S9, צילום: DBS עיצוב קונספט של הגלקסי S9 | צילום: DBS עיצוב קונספט של הגלקסי S9, צילום: DBS

הפרסום האחרון של סינפטיקס מתייחס למכשיר דגל שיושק בקרוב, מבלי לחשוף את זהות היצרנית. נטען בו שהתעשייה עוברת לשימוש במסכי OLED ללא שוליים בתצורת Infinity - וסמסונג היא היחידה שמייצרת מסכים שכאלה מבין היצרניות הגדולות.

חיישן טביעות האצבע החדש יאפשר להחליף את הסורק הפשוט שמוטמע כיום ברוב הסמארטפונים בשוק. הוא ימוקם בחלקו התחתון של המסך ויפעל רק במתחם מוגדר. "מדובר במיקום הטבעי ביותר לאמצעי זיהוי ביומטרי", הסבירו בסינפטיקס, "משתמשים מעדיפים את מיקום הסורק בחלק הקדמי של המכשיר שלהם".

לאחרונה נודע שאפל עצמה מעולם לא חשבה לנסות טכנולוגיה שכזו באייפון X; לא ברור מדוע בחרה לפתח שורת מצלמות וחיישני זיהוי פנים, מהלך שללא ספק ייקר וסיבך את הייצור ואף הוסיף לחלקו העליון של המסך מגרעת שפוגמת בחוויית הצפייה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות