אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה פועלת להחזרת ליצמן למשרד הבריאות צילום: אמיל סלמן, הארץ

הממשלה פועלת להחזרת ליצמן למשרד הבריאות

תזכיר חוק שפורסם אתמול סולל את דרכו של ליצמן לתפקיד סגן שר הבריאות: יוענקו לו סמכויות של שר

13.12.2017, 08:05 | ספי קרופסקי

הממשלה הפיצה אתמול את תזכיר החוק שצפוי לסלול את דרכו של ח"כ יעקב ליצמן בחזרה למשרד הבריאות, אך הפעם כסגן שר. מדובר למעשה בתיקון לחוק יסוד: הממשלה, שמאפשר להאציל סמכויות סטטוטוריות של שר לסגן שר שמונה במשרד שבו ראש הממשלה מכהן כשר.

קראו עוד בכלכליסט

יעקב ליצמן , צילום: עמית שאבי יעקב ליצמן | צילום: עמית שאבי יעקב ליצמן , צילום: עמית שאבי

מאז התפטרותו של ליצמן בסוף נובמבר על רקע משבר השבת, משמש ראש הממשלה בנימין נתניהו כשר בריאות באופן רשמי. עם זאת, ליצמן לא באמת התנתק מהתפקיד בשבועות הללו: חלק מאנשיו עדיין פועלים במטה המשרד בירושלים, והוא מרבה להופיע בכנסים ובוועידות הקשורים למשרד.

בתקופה זו עמלו במשרד המשפטים על התיקון שהופץ אתמול, שמטרתו העיקרית היא להחזיר את ליצמן למשרד. תיקון החוק פתוח להערות הציבור עד סוף החודש, לאחריו הוא יובא לאישור הממשלה ומשם להצבעה בכנסת, ככל הנראה בתחילת ינואר.

מדובר בתיקון "עוקף בג"ץ". ב־2015 פסקו שופטי העליון כי ליצמן לא יורשה עוד לכהן כסגן שר במעמד שר. לאחר החלטה זו, שהתקבלה בתגובה לעתירה שהגישה יש עתיד, מונה ליצמן לשר מן המניין — עד שהתפטר בסוף החודש שעבר.

לפי התיקון המוצע, יתאפשר לממשלה רק במקרים שבהם ראש הממשלה עצמו מכהן רשמית כשר, להאציל סמכויות מעשיות לסגן השר. כלומר ליצמן ישוב להוביל את המשרד כפי שעשה שכיהן כשר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות