אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני עצורים בחשד שהעלימו הכנסות של מיליוני שקלים במקלטי מס ברחבי העולם צילום: שאטרסטוק

שני עצורים בחשד שהעלימו הכנסות של מיליוני שקלים במקלטי מס ברחבי העולם

לפי בקשת המעצר, שרון גינזבורסקי ואדם נוסף ששמו עדיין אסור לפרסום פתחו מספר חברות במקלטי מס כמו איי מרשל, וכן חשבונות בנק שעל פי החשד נועדו להסתיר את פעילותם העסקית ולא דיווחו עליה לרשויות המס

13.12.2017, 11:37 | עמרי מילמן

הותר לפרסום כי שני חשודים נעצרו ושוחררו בערבות בחשד שהקימו חברות במקלטי מס ברחבי העולם ולא דיווחו על הכנסות של מיליוני שקלים מהפעילות באותן חברות. המעצר התבצע בעקבות חשיפת "מסמכי פנמה" שהודלפו ממשרד עורכי הדין מוסאק-פונסקה מפנמה שהביאו לפעילות מודיעינית וחשיפת החברות שנפתחו במקלטי מס.

לפי בקשת המעצר, שרון גינזבורסקי (57) מכפר הנגיד הינו דירקטור ובעל מניות במספר חברות בארץ ובחו"ל, (שחלקן נרשמו על שמו של מעורב נוסף בפרשה ששמו עדיין אסור בפרסום). מהחקירה עלה חשד כי שני החשודים הסוו פעילות עסקית עליה הם חייבים לדווח לרשות המסים הישראלית, באמצעות חברות וחשבונות בנק זרים.

חשד להעלמת הכנסות של מיליונים, צילום: בלומברג חשד להעלמת הכנסות של מיליונים | צילום: בלומברג חשד להעלמת הכנסות של מיליונים, צילום: בלומברג

מהחקירה עד כה עולה כי ב- 2009 פתחו שני החשודים מספר חברות במקלטי מס כמו איי מרשל, וכן חשבונות בנק שעל פי החשד נועדו להסתיר את פעילותם העסקית. החשודים לא דיווחו על ההכנסות בדוחותיהם השנתיים למס הכנסה ולא ציינו כי הם בעלי שליטה/זכויות בחברות וחשבונות בנק זרים. עוד חושדים ברשות המסים כי השניים לא דיווחו על הכנסות, שמקורן בחו"ל, הנאמדות במיליוני שקלים בין השנים 2015-2010.

מהחקירה של רשות המסים עולה כי החשודים פתחו את החברות במקלטי המס באמצעות חברה המתמחה בכך. בשנה שעברה חשף "כלכליסט" כי רשות המסים פשטה מספר פעמים על חברות המתמחות בכך במטרה לאתר מעלימי מס.

החקירה הגלויה בעניינם של השניים החלה בתחילת חודש יולי 2017 על ידי מחלקת חקירות מס הכנסה מרכז אולם בית המשפט נתן איסור פרסום על פרטי החשודים עד לתחילת חודש דצמבר. עם פתיחת החקירה הגלויה בוצע חיפוש בביתם ובמשרדם החשודים במסגרתו נתפסו מסמכים ומחשבים. כאשר רשות המסים אף לקחה מסמכים ממייצגם של החשודים.

עו"ד עופר רחמני ממשרד אודי ברזלי מסר : "לצערי, רשות המסים מפרסמת מידע ישן בחלוף חודשים רבים מיום החקירה, מידע שגוי על פניו. למרשי אין חברות, כך שצויין בשגגה רבתי. הפרסום הוא לא יותר מהשערות ללא בסיס. מרשנו הסביר לרשות המסים , בלא להסתיר דבר ובאריכות, מדוע אין יסוד לחשדות.  במקום לעסוק בחקר האמת אצה רצה היחידה החוקרת להעביר לעיתונות שבח עצמי, גם אחרי חודשים ללא כל התפתחות באין-חקירה, כדי לפרסם ולהלל את עצמה, אף שאין על מה. מרשנו יבהיר את עמדתו בבוא העת, בפני גורם שיפוטי, אם בכלל יידרש לכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות