אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סבב מינויים בכללית: שלומי קדוש למנכ"ל סורוקה וראובן קוגן למנהל חטיבת הכספים בקופה צילום: מאיר אזולאי

סבב מינויים בכללית: שלומי קדוש למנכ"ל סורוקה וראובן קוגן למנהל חטיבת הכספים בקופה

כחצי שנה לאחר שנכנס לתפקיד עורך מנכ"ל הכללית נועז בר ניר סבב מינויים גדול ראשון במסגרתו מונה גם מנהל חדש למרכז בריאות הנפש שלוותה. דירקטוריון הקופה אישר המינויים והם צפויים להיכנס לתוקף בשבועות הקרובים

13.12.2017, 14:47 | ספי קרופסקי
כחצי שנה לאחר שנכנס לתפקידו כמנכ"ל כללית, נועז בר ניר מבצע סבב מינויים גדול ראשון. החשוב והמעניין בהם הוא מינויו של ד"ר שלומי קודש למנהל בית החולים סורוקה בבאר שבע, המרכז הרפואי הגדול ביותר שבבעלות הקופה. ד"ר קודש יחליף בתפקיד את פרופ' אהוד דודסון, המכהן בתפקיד מ-2013 ונחשב לאיש מקצוע מוערך ולמנהל טוב שאף היה מועמד לתפקיד מנכ"ל הקופה.

קראו עוד בכלכליסט

ד"ר קודש הוא בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון, מוסמך בבריאות הציבור ומומחה ברפואה פנימית. הוא מילא שורת תפקידים בכירים בכללית ובהם סגן מנהל המרכז הרפואי סורוקה, ובתפקידו האחרון משמש כמנהל רפואי במחוז דרום בכללית.

מנכ"ל הכללית, נועז בר ניר. סבב מינויים ראשון גדול מאז כניסתו לתפקיד, צילום: ענר גרין מנכ"ל הכללית, נועז בר ניר. סבב מינויים ראשון גדול מאז כניסתו לתפקיד | צילום: ענר גרין מנכ"ל הכללית, נועז בר ניר. סבב מינויים ראשון גדול מאז כניסתו לתפקיד, צילום: ענר גרין

כמו כן הודיע בר ניר על מינויו של ראובן קוגן לסמנכ"ל וראש חטיבת כספים והוא יחליף את אלי כהן שעבר לנהל את מרחב צפון בקופה. קוגן הוא בוגר לימודי כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית ומוסמך בלימודי מנהל עסקים בהתמחות מימון ואסטרטגיה בעברית. בעבר מילא שורת תפקידי ניהול במשרד האוצר, חלקם בתחום הבריאות, בהם סגן הממונה על התקציבים לענייני שלטון מקומי ונדל"ן, פיתוח פריפריה ועובדים זרים. בתפקידו האחרון משמש כסמנכ"ל פיתוח תשתיות ברכבת ישראל.

ראובן קוגן. מונה לראש חטיבת הכספים בקופה במקום אלי כהן, צילום: נמרוד גליקמן ראובן קוגן. מונה לראש חטיבת הכספים בקופה במקום אלי כהן | צילום: נמרוד גליקמן ראובן קוגן. מונה לראש חטיבת הכספים בקופה במקום אלי כהן, צילום: נמרוד גליקמן

כמו כן מונה ד"ר שלמה מנדלוביץ למנהל המרכז לבריאות הנפש שלוותה. ד"ר מנדלוביץ, בוגר לימודי תואר שלישי במכון וייצמן למדע ולימודי רפואה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, הוא בעל תואר שני במנהל מערכות בריאות ומומחה בפסיכיאטריה. כמו כן מילא תפקידים בכירים בתחום בריאות הנפש ובאקדמיה, בהם מנהל התכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב ומנהל מחלקה במרכז לבריאות הנפש 'שלוותה'. בתפקידו האחרון שימש סגן מנהל המרכז לבריאות הנפש באר יעקב- נס ציונה. הוא מחליף את ד"ר שמואל קרון מנהל שלוותה הנוכחי הפורש לגמלאות.

דירקטוריון כללית בראשות אלי אדמוני אישר היום את המינויים הללו והם צפויים להיכנס לתוקפם בשבועות הקרובים. המנכ"ל בר ניר מסר היום כי הוא "מברך את המנהלים החדשים אשר מביאים עמם ניסיון ניהולי וציבורי עשיר והיכרות מעמיקה עם מערכת הבריאות הישראלית. אני בטוח כי הם ימשיכו להוביל את כללית בהצלחה בהתמודדות עם האתגרים העומדים בפניה, כל אחד בתחומו".

עוד הוסיף כי "תודה מיוחדת והערכתי לפרופ' אהוד דודסון ולד"ר שמואל קרון על תרומתם האדירה לקידום הרפואה בישראל, עשייתם רבת השנים והישגיהם לקידום בריאות הציבור. הם הצעידו והובילו את המרכזים הרפואיים שבראשם עמדו, להישגים יוצאי דופן. אני מאחל להם הצלחה בדרכם החדשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות