אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טייסי רייאנאייר מאיימים לשבות לפני חג המולד צילום: Ryanair

טייסי רייאנאייר מאיימים לשבות לפני חג המולד

חברת הלואו-קוסט הגדולה בעולם מסרבת למו"מ עם עובדיה על שיפור בתנאי השכר. איגוד הטייסים האירי אימפקט טען כי העיצומים ננקטים כדי להשיג "ייצוג הולם לטייסים בחברה"

13.12.2017, 18:28 | שירות כלכליסט

טייסי חברת הלואו־קוסט רייאנאייר מאיימים לשבות לפני חג המולד, על כך דיווח הבי.בי.סי.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול הודיעו 79 טייסים שמוצבים בדבלין בירת אירלנד, כי בכוונתם לשבות ליום אחד ב־20 בדצמבר. טייסים וצוותי אוויר של החברה באיטליה הודיעו על שביתה של 4 שעות שמתוכננת ליום שישי הקרוב, ה־15 בדצמבר. טייסים שמוצבים בגרמניה ובפורטוגל מתכוונים גם הם לנקוט בעיצומים, אם כי לא פרסמו מועד.

איגוד הטייסים הגרמני קוקפיט מסר שטייסי ריאנאייר ישבתו למען שכר ותנאי העסקה טובים יותר אם הנהלת החברה לא תהיה מוכנה לפתוח עימם במשא ומתן.

איגוד הטייסים האירי אימפקט טען כי העיצומים ננקטים כדי להשיג "ייצוג הולם לטייסים בחברה". באופן כללי, איגודי טייסים באירופה טוענים זה זמן שהתנאים לעובדי ריאנאייר הם גרועים ביחס למתחרות כמו איזיג'ט או וויזאייר. הסכסוך המתלהט הוא האחרון

בשרשרת אירועים בעייתיים מבחינת החברה האירית, שהיא חברת הלואו־קוסט הגדולה בעולם והחמישית בגודלה מבין כל חברות התעופה.

מטוסי ריינאייר, צילום: בלומברג מטוסי ריינאייר | צילום: בלומברג מטוסי ריינאייר, צילום: בלומברג

בספטמבר הודיעה ריאנאייר כי היא תבטל 2,000 טיסות במהלך הסתיו והחורף, לאחר ארגון מחדש של חופשות הטייסים כך שיעמדו בתקנים החדשים של רשות התעופה האירופית. מאוחר יותר באותו החודש היא הודיעה כי 18,000 טיסות נוספות יבוטלו. בעקבות השינויים נותרו כ־700 אלף נוסעים ללא טיסות.

באוקטובר כתב מנכ"ל ריאנאייר מייקל או'לירי ל־4,200 הטייסים של החברה כי הוא מתנצל על השיבושים, והציע להם שיפור בתנאי השכר, שאותו הם קיבלו. עם זאת, השבוע הזהיר או'לירי את הטייסים כי הם יפסידו את ההטבות שעליהם סוכם אם ינקטו בעיצומים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות