אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כעבור שנה של חקירה: הוסרו ההגבלות על המיליארדר בני שטיינמץ צילום: אוראל כהן

כעבור שנה של חקירה: הוסרו ההגבלות על המיליארדר בני שטיינמץ

המיליארדר החשוד במתן שוחד לעובד ציבור זר בגינאה, יוכל לצאת מהארץ ללא הגבלה; לצורך הבטחת התייצבותו לחקירות יישארו בידי המדינה כספים ונכסים בשווי של למעלה מ-200 מיליון שקל

13.12.2017, 21:18 | זוהר שחר לוי

שנה לאחר שנעצר לראשונה, הוסרו ההגבלות על המיליארדר בני שטיינמץ החשוד במתן שוחד לעובד ציבור זר בגינאה. באישור פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הוסכם כי שטיינמץ יוכל לצאת מהארץ ללא הגבלה וכי לצורך הבטחת התייצבותו לחקירות יישארו בידי המדינה כספים ונכסים בשווי של למעלה מ-200 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

שטיינמץ נעצר בדצמבר אשתקד בחשד למתן שוחד לעובד ציבור זר, נשיא גינאה לשעבר בתמורה לקבלת רישיון כרייה במדינה לחברה שבבעלותו BSGR. בהמשך, בחודש אוגוסט, נעצר פעם נוספת בחשד שקנה ולאחר מכן מכר ביוקר לחברה הקשורה אליו קרקע ברומניה ובכסף שנותר מהרכישה השתמש לצרכי השוחד בגינאה.

במסגרת תנאי שחרורו ממעצר הוטלו על המיליארדר הגבלות כשהעיקרית שבהן אסרה עליו לצאת מישראל, זאת כשמדובר באיש עסקים שמרבית פעילותו העסקית נמצאת בחו"ל. בחודש שעבר צמצם שופט בית משפט השלום בראשון לציון, עמית מיכלס, את ההגבלה הזו ואישר לשטיינמץ לצאת לחו"ל פרט למדינות אפריקה ולחלק ממדינות אירופה. כך ששטיינמץ יוכל להגיע רק ליוון, הולנד, ספרד, גרמניה, בלגיה וצ'כיה. העילה להגבלות כפי שהוארכה מפעם לפעם בבית המשפט הייתה כי ישנן ראיות לכך ששטיינמץ ניסה לשבש את החקירה.

עוד במסגרת תנאי שחרורו הפקיד המיליארדר 50 מיליון שקל בידי המדינה וכן נכסים בשווי של למעלה מ-150 מיליון שקל.

בני שטיינמץ , צילום: יאיר שגיא בני שטיינמץ | צילום: יאיר שגיא בני שטיינמץ , צילום: יאיר שגיא

היום הודיעו נציגי להב 433 רפ"ק עו"ד אריאל פרידמן וסנגוריו של שטיינמץ, עוה"ד נתי שמחוני ורונן רוזנבלום, כי הגיעו להסכמה לפיה 10 מיליון שקלים יושבו לשטיינמץ ואילו 40 מיליון שקל וכן הנכסים התפוסים יישארו בידי המדינה לצורך הבטחת התייצבותו לחקירות עתידיות וכן לצורך חילוט במידה ויועמד לדין ויורשע. הכספים יוותרו בידי המדינה למשך 90 ימים נוספים.

"מלאכת איסוף הראיות והחקירה בתיק מצויה בשלבים מתקדמים אך טרם הסתיימה", נכתב לבית המשפט, "לצורך הבטחת התייצבותו של שאיינמץ להמשך הליכי החקירה והמשפט הגיעו הצדדים להסכמה מידתית, לפיה תוקפן של הערבויות המפורטות יוארך בתשעים ימים נוספים". בנוסף, ההגבלות על יציאתו של שטיינמץ מהארץ, כמו גם ההגבלות על יציאה למדינות נוספות – יבוטלו.

להסכמה הזו נתנה את אישורה פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ליאת בן ארי, מתוקף סמכות שהואצלה לידה על ידי היועמ"ש, וזאת משום שעל פי החוק יש צורך באישור היועמ"ש להמשיך ולהחזיק בערבויות לאחר שנה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות