אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת צרפת: הרשמה לפייסבוק וטוויטר? רק מגיל 16 צילום: The Telegraph

ממשלת צרפת: הרשמה לפייסבוק וטוויטר? רק מגיל 16

הצעת חוק חדשה תחייב רשתות חברתיות לאפשר הרשמה של קטינים לשירותיהן רק באישור מפורש מההורים. ההצעה היא חלק מחוק הגנת פרטיות מתקדם, שייאלץ חברות טכנולוגיה לתת לציבור הצרפתי גישה ושליטה במידע עליו

14.12.2017, 11:00 | רפאל קאהאן

צרפת פועלת להגבלת הגישה של קטינים למדיה חברתית: שרת המשפטים הצרפתית, ניקול בלובה, הגישה אמש (ד') הצעת חוק שתחייב אישור הורים מפורש להרשמת בני פחות מ-16 לרשתות חברתיות כפייסבוק. ההצעה היא חלק מחוק פרטיות וגישה למידע שממשלת צרפת מקדמת בימים אלה.

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק, טוויטר ודומותיהן מגבילות את גיל ההרשמה ל-13, כשאין צורך באישור הורי או פיקוח כתנאי לשימוש. על פי דיווח של סוכנות רויטרס, אישור ההורים יתבסס על סימון תיבת דו-שיח בו בעל החשבון מאשר שהתקבל אישור של ההורים לפתיחת החשבון ולהפעלתו. עם זאת לא ברור אילו מנגנונים ישמשו לאכיפתו; בפועל, רק החברות עצמן יכולות לבצע ניטור של ההרשמות, כך שהאחריות צפויה ליפול עליהן. הנהלות פייסבוק, טוויטר, סנאפ וחברות אחרות טרם הגיבו בנושא.

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, צילום: רויטרס נשיא צרפת, עמנואל מקרון | צילום: רויטרס נשיא צרפת, עמנואל מקרון, צילום: רויטרס

הצעה זו מצטרפת להצעת חוק נוספת במסגרתה ייאסר השימוש בסמארטפונים בבתי הספר לחלוטין החל מהשנה הבאה. למרות שאיסור השימוש בסמארטפונים טרם נכנס לתוקף, כבר כיום ישנם בתי ספר שאוכפים איסור כזה. עם זאת ניתן יהיה לאפשר שימוש במכשירים במצבים מסוימים כגון כשהם נדרשים כחלק ממערך השיעורים או במצבי חירום.

חוק הפרטיות המורחב של הממשלה נשען, בדומה לחוקים דומים בעולם, על תקנות בנות 20 שנה ויותר - וצרפת מנסה להתאים את החקיקה למציאות ברשת.

הצעת החוק כבר קיבלה את אישור ועדת השרים וכעת תובא להצבעה בפני הפרלמנט. אם תאושר, היא תועבר לאישור הסנאט ותיכנס לתוקף. העיקרון המנחה של החוק הוא לאפשר למשתמשים גישה קלה ובלתי אמצעית למידע שנאסף עליהם בידי חברות הטכנולוגיה. בנוסף, הוא יאפשר לכל מי שמעוניין למחוק או לשנות את פרטי המידע שנאגרו עליו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות